Liga rekreativaca: Sunovrat favorita

0
U nedjelju je u SC Olimp odigrano 16. kolo Lige rekreativaca, a obilježili su ga porazi vodećih ekipa.
Derbi kola je pripao Kafe Flamingu/Neru, koji je savladao Vodovod 9. januar. Kafe Pavle i Dalibran su pretrpili poraze od Jahorine, odnosno Zlatne zemlje, pa se tako i Flamingo uključio u borbu za titulu. U ostalim mečevima, do pobjeda su došli i Olimp, Kafe Izlog i Daiwa. Djelilac pravde je bio Aleksandar Skoko.
Sljedeće, 17. kolo je na programu u nedjelju, 21. aprila u standardnim terminima.

Igrač utakmice: Srboljbu Tadić (Olimp)
Andžić: Dean Ivanović, LJubiša Cincar, Vukašin Divljan, Radoš Srdanović, Srđan Lučić, Nemanja Subotić, Željko Jovičić (k), Dragan Cicović, Đorđe Cicović
Olimp: Radenko Kovačević, Mladen Janković (k), Janko Kovačević, NJegoš Petrović, Bojan Gluhović, Slaviša Vuksanović, Srboljub Tadić, Nikola Brezo, Miljan Pušara
Ovonedjeljni program je otvoren ubjedljivom pobjedom Olimpa nad Andžićem. Prvo poluvrijeme nije slutilo na goleadu, ali je u drugom Olimp dodao gas i došao do vrlo ubjedljive pobjede. Najistaknutiji pojedinac meča je Srboljub Tadić, strijelac tri pogotka.
Sjetlina – Kafe Izlog 3:5 (1:3)

Strijelci za Sjetlinu: Vitomir Jugović, Stefan Tadić 2x
Strijelci za Kafe Izlog: Nedeljko Gunjak 2x, Radivoej Maunaga 2x, Aleksandar Bogdanović
Igrač utakmice: Radivoje Maunaga (Kafe Izlog)
Sjetlina: Stefan Tadić, Dražan Kusmuk, Nenad Tadić (k), Vladimir Čavarkapa, Predrag Čavarkapa, Vitomir Jugović, Mladen Kuburović, Ognjen Čvoro, Vladan Đapić
Kafe Izlog: Aleksandar Gunjak, Dražan Maunaga, Nikola Radan, Milan Gojković, Radivoje Maunaga (k), Nedeljko Gunjak, Aleksandar Bogdanović, Marko Budović
Uzbudljiv meč su odigrali Sjetlina i Kafe Izlog, a bodovi idu Izlogu. Nominalni gosti su imali dva gola prednosti nakon prvog poluvremena, već na početku drugog Sjetlina stiže do izjednačenja, a u finišu meča su igrači Izloga bili skoncetrisaniji, postižu dva pogotka i ovjeravaju pobjedu. Igrač utakmice je kapiten pobjedničke ekipe, Radivoje Maunaga.
Kafe Flamingo/Nero – Vodovod 9. januar 4:3 (3:1)

Strijelci za Kafe Flamingo/Nero: Veljko Aleksić 2x, Miloš Čolaković, Duško Šehovac (a. g.)
Strijelci za Vodovod 9. januar:  Nemanja Lalović, Đorđe Lackanović 2x
Žuti kartoni: Ognjen Mađarević, Jovo Lazarević (Kafe Flamingo/Nero), Duško Šehovac, Đorđe Lackanović (Vodovod 9. januar)
Igrač utakmice: Veljko Aleksić (Kafe Flamingo/Nero)
Kafe Flamingo/Nero: Nebojša Rudić, Miloš Čolaković, Jovo Lazarević, Marko Samardžić, Nemanja Obradović, Ognjen Mađarević, Arsen Hršum, Veljko Aleksić (k)
Vodovod 9. januar: Zoran Pavlović, Luka Božović, Brane Guja, Stefan Tomović, Petar Živković, Duško Šehovac (k), Nemanja Lalović, Đorđe Lackanović
Derbi kola je pripao Flamingosima, pa su se tako momci u zelenim dresovima aktivno uključili u borbu za titulu. Na poluvremenu je na semaforu stajao rezultat 3:1, a polovinom drugog Vodovod smanjuje deficit. Ipak, sedam mintua prije kraja meča Flamingo stiže do četvrtog pogotka, a sve što je Vodovod uspio da uradi je gol za 4:3 u posljednjem minutu meča. Dakle, Flamingo je apsolutno najviše profitirao u ovom kolu, a igrač utakmice, kao i igrač kola nam stiže iz pobjedničke ekipe. U pitanju je sjajni Veljko Aleksić.
Zlatna zemlja – Dalibran 6:3 (2:2)

Strijelci za Zlatnu zemlju: Saša Vučićević 2x, Mladen Kovačević 2x, Predrag Karišik, Siniša Karišik
Strijelci za Dalibran: Dragan Bjelica, Bojan Ilić 2x
Žuti karton: Filip Škipina (Zlatna zemlja)
Igrač utakmice: Saša Vučićević (Zlatna zemlja)
Zlatna zemlja: Milan Vuković, Milan Dragaš, Mladen Kovačević, Saša Vučićević, Velimir Ivanović, Božidar Elez (k), Siniša Karišik, Predrag Karišik, Filip Škipina
Dalibran: Nenad Janković, Dragan Bjelica, Vuko Stanišić, Sretko Vuksanović (k), Mirko Čampara, Bojan Ilić, Nenad Samardžić
Odličnu partiju je odigrala Zlatna zemlja i došla do tri boda protiv favorizovanog Dalibrana. Zlatna zemlja je prva došla do prednosti, zatim Dalibran stiže do preokreta, a na odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom. Početkom drugog Zlatna zemlja postiže još dva pogotka, pa Dalibran smanjuje zaostatak, a u finišu Zlatna zemlja postiže još dva i ovjerava pobjedu. Igrač utakmice je vedeta Zlatne zemlje Saša Vučićević.
MDM – Daiwa 1:4 (0:2)

Strijelac za MDM: Darko Jokić
Strijelci za Daiwu: Nebojša Savić 3x, Darko Regoje
Igrač utakmice: Nebojša Savić (Daiwa)
MDM: Janko Jokić, Goran Ćorluka (k), Bojan Petrović, Bojan Ćorluka, Marko Ždrale, Đorđe Gračanin, Darko Jokić
Daiwa: Milan Skoko, Darko Regoje (k), Stanislav Guja, Nikola Skokić, Milan Stanišić, Nebojša Savić
Daiwa je opravdala ulogu blagog favorita protiv MDM-a. Cijelim tokom meča je Daiwa držala sve u svojim rukama, a MDM je uspio samo da dođe do počasnog pogotka polovinom drugog perioda. Igrač utakmice je Nebojša Savić, trostruki strijelac za Daiwu.
Jahorina – Kafe Pavle 3:2 (2:2)

Strijelci za Jahorinu: Aleksandar Okuka 2x, Siniša Vuksanović
Strijelci za Kafe Pavle: Bojan Govedarica, Rajko Koprivica
Žuti kartoni: Ognjen Jolović (Kafe Pavle), Pero Matković (Jahorina)
Igrač utakmice: Aleksandar Okuka (Jahorina)
Jahorina: Đorđe Tešanović, Pero Matković, Siniša Vuksanović, Dejan Dragutinović, Aleksandar Okuka, Nebojša Štrbac (k), Boris Jakovljević
Kafe Pavle: Ognjen Jolović, Rajko Koprivica (k), Darko Lučić, Bojan Govedarica, Damjan Sukara, Srđan Pejović, Miroslav Damjanović, Ljubo Dilberović
Zavjesa na 16. kolo je spuštena pobjedom Jahorine nad favorizovanim Kafe Pavlom. Nakon prvog poluvremena na snazi je bio rezultat 2:2, a pitanje pobjednika je riješeno u 28. minutu pogotkom Siniše Vuksanovića. Igrač utakmice je Aleksandar Okuka, a najbolji golman kola je čuvar mreže Jahorine Đorđe Tešanović.