Liga rekreativaca: Trofej ne mijenja vlasnika, Vodovod 9. januar novi-stari šampion

0

U nedjelju je u SC Olimp odigrano 21. kolo Lige rekreativaca, koje nam je donijelo odgovor na pitanje ko će biti novi šampion.

Ispostavilo se da titula nije promijenila vlasnika, već je Vodovod 9. januar odbranio titulu osvojenu prošle sezone. Vodovod je najprije u prvom velikom derbiju kola savladao Dalibran, dok je njihov jedini konkurent, Kafe Pavle, poražen od Kafe Flaminga/Nera, što je i značilo kraj nada Kafe Pavla da mogu do titule, s obzirom da imaju lošiji međusobni skor od Vodovoda.

Ovaj trijumf je Flamingu obezbijedio treću poziciju, tako da posljednje kolo neće imati nikakvog rezultatskog značaja. Vrijedan pomena je i ubjedljiv trijumf MDM-a, a tri boda je ubilježila još i Daiwa, dok su Kafe Izlog i Jahorina podijelili bodove. Sudijski dvojac su činili Aleksandar Skoko i Bojan Pejić.

Zavjesa na sezonu 2018/19 će biti spuštena utakmicama posljednjeg, 22. kola, u nedjelju, 26. maja.

Strijelac za Dalibran: Đorđe Grubačić
Strijelci za Vodovod 9. januar: Nikola Blagojević, Stefan Tomović, Đorđe Lackanović 2x
Crveni karton: Stefan Tomović (Vodovod 9. januar)
Igrač utakmice: Đorđe Lackanović (Vodovod 9. januar)

Dalibran: Nenad Janković, Jovica Vukadin, Vuk Ćosić, Nenad Samardžić, Sretko Vuksanović (k), Srđan Avramović, Đorđe Grubačić

Vodovod 9. januar: Nemanja Lalović, Nikola Blagojević, Duško Šehovac, Boris Palamar, Brane Guja, Luka Božović, Đorđe Lackanović, Stefan Tomović, Petar Živković

Novi-stari šampion je odradio posao protiv Dalibrana i čekao kiks Kafe Pavla, što su i dočekali. Već u uvodnim minutima meča Vodovod postiže dva pogotka, a sredinom drugog poluvremena ostaju sa igračem manje. Dalibran uspije da smanji rezultat, ali nisu mogli više od toga. Vodovod u finišu sa nova dva gola ovjerava pobjedu i, kasnije će se ispostaviti, titulu. Igrač utakmice je Đorđe Lackanović, koji je nedodirljiv na vrhu liste strijelaca.

Kafe Pavle – Kafe Flamingo/Nero 2:3 (0:1)

Strijelci za Kafe Pavle: Darko Lučić, Zoran Kuzmanović
Strijelci za Kafe Flamingo/Nero: Miroslav Đerić, Arsen Hršum, Miloš Čolaković
Crveni karton: Ognjen Jolović (Kafe Pavle)
Igrač utakmice: Miloš Rudić (Kafe Flamingo/Nero)

Kafe Pavle: Ognjen Jolović, Rajko Koprivica (k), LJubo Dilberović, Darko Lučić, Đorđe Radić, Damjan Sukara, Miroslav Damjanović, Srđan Pejović, Zoran Kuzmanović

Kafe Flamingo/Nero: Nebojša Rudić, Nemanja Šuko, Arsen Hršum, Ognjen Mađarević, Miloš Čolaković, Marko Samardžić (k), Igor Obradović, Miroslav Đerić, Jovo Lazarević

Derbi kafića nam je donio sjajnu predstavu obje ekipe, kao i okončanje trke za naslov šampiona. Flamingosi su došli do prednosti od dva gola, ali se sredinom drugog poluvremena Pavle u potpunosti vraća i stiže do izjednačenja. Ipak, u samom finišu susreta momci u crnim dresovima ostaju sa igračem manje, a u posljednjem minutu Miloš Čolaković donosi pobjedu Flamingosima. Apsolutni junak Flamingovog trijumfa je sjajni Nebojša Rudić, najbolji igrač susreta i najbolji golman kola.

Ekipa Andžić se nije pojavila, pa je utakmica registrovana službenim rezultatom u korist Sjetline.

Olimp – Daiwa 3:4 (1:0)

Strijelci za Olimp: Mladen Janković, Srboljub Tadić, Bojan Gluhović
Strijelci za Daiwu: Darko Regoje, Stanislav Guja 2x, Nikola Skokić
Igrač utakmice: Stanislav Guja (Daiwa)

Olimp: Radenko Kovačević, Miljan Pušara, Janko Kovačević, Bojan Gluhović, Nikola Brezo, Mladen Jankovič (k), Srboljub Tadić

Daiwa: Milan Skoko, Milan Stanišić, Stanislav Guja, Nikola Skokić, Srđan Delipara, Darko Regoje (k)

Olimp i Daiwa su odigrali sjajan meč sa mnogo borbe, iako bez rezultatskog značaja. Olimp je imao prednost nakon prvog perioda, a u drugom Daiwa preokreće i stiže do prednosti od najprije 1:2, pa kasnije i 2:3. Dva mintua prije kraja susreta Olimp stiže do izjednačenja, a igrač utakmice i heroj Daiwine pobjede, Stanislav Guja, postiže pobjedonosni pogodak u posljednjem minutu meča.

Kafe Izlog – Jahorina 2:2 (1:1)

Strijelci za Kafe Izlog: Radivoje Maunaga, Aleksandar Gunjak
Strijelac za Jahorinu: Dejan Dragutinović 2x
Žuti karton: Aleksandar Bogdanović (Kafe Izlog)
Igrač utakmice: Dejan Dragutinović (Daiwa)

Kafe Izlog: Nikola Radan, Milan Gojković, Aleksandar Gunjak (k), Aleksandar Bogdanović, Bojan Topalović, Đorđe Radan, Marko Budović, Nedeljko Gunjak, Radivoje Maunaga

Jahorina: Đorđe Tešanović, Dejan Dragutinović, Boris Jakovljević, Aleksandar Okuka, Vladan Kovačević, Nebojša Štrbac (k), Pero Matković

Kafe Izlog i Jahorina su takođe odigrali vrlo zanimljiv meč. Na samom početku susreta Jahorina stiže do prednosti, a već u sljedećem minutu Izlog izjednačuje. Polovinom drugog poluvremena Izlog stiže do preokreta, ali ubrzo Jahorina stiže do izjednačenja, što će se kasnije ispostaviti konačnim rezultatom. Igrač utakmice je Dejan Dragutinović, strijelac oba gola za Jahorinu.

MDM – Zlatna zemlja 7:1 (2:0)

Strijelci za MDM: Bojan Petrović 6x, Bojan Ćorluka
Strijelac za Zlatnu zemlju: Saša Vučićević
Žuti karton: Nenad Rebrinović (MDM)
igrač utakmice: Bojan Petrović (MDM)

MDM: Brane Jokić, Đorđe Gračanin, Bojan Petrović, Bojan Ćorluka, Nenad Rebrinović, Janko Jokić, Goran Ćorluka, Darko Jokić

Zlatna zemlja: Milan Vuković, Dragan Vukadin (k), Saša Vučićević, Predrag Karišik, Filip Škipina, Nedeljko Tanasković

Zavjesa na 21. kolo je spuštena ubjedljivim trijumfom MDM-a nad Zlatnom zemljom. U prvom poluvremenu su viđena samo dva pogotka, a u drugom kreće golgeterska rapsodija MDM-a. Ili bolje rečeno, golgeterska rapsodija Bojana Petrovića, strijelca čak šest pogodaka, koji su mu donijeli zvanje najboljeg igrača meča i igrača kola.