Varda nadigrala Čapljinu

0

VIŠEGRAD – Košarkaši Varde HE u Osmom kolu Lige 12, pred više od 300 gledalaca u Gradskoj dvorani u Višegradu, uspjeli su nadigrati ekipu Čapljina Laste i trijumfovati rezultatom 86:78, poluvrijeme 47:36.

Pobjeda je tim značajnija što je ekipu vodio doskorašnji pomoćni trener Ilija Vidaković, nakon što je neočekivano sporazumni raskid ugovora dobio prvi trener ekipe Nenad Mandić.
Varda je odlično otvorila utakmicu i prvu četvrtinu ostvarila prednost od šest, a drugu četvrtinu sa dodatnih pet poena prednosti.

Dobru igru višegrađani nastavljaju i u trećoj četvrtini koju su dobili sa 24:16.

Košarkaši iz Čapljine se „Bude“ u završnici utakmice ali to ipak nije bilo dovoljno da se dostigne i prestigne Vardina prednost skupljana tokom cijelog meča.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Marko Jošilo sa 19 poena, a kod gostiju Krsto Bjelica i Novak Popović, koji su postigli po 22 poena.

VARDA HE: Darko Kastratović 15, Andrija Đerić 10, Đorđe Tresač 12, Igor Vuković 2, Darko Damjanović 2, Milivoje Mirković 8, Stefan Ivanović, Bojan Kajević, Ilija Zolotić 14, Marko Jošilo 19, Pavle Čarapić, Dušan Ognjenović 4. Trener: Ilija Vidaković, pomoćnik Branko Karalejić.

ČAPLJINA LASTA: Krsto Bjelica 22, Nemanja Kovačević 5, Željko Klještan 2, Valentin Jerković, Đorđe Mičić 5, Marko Bokšić 4, Mile Galić 5, Božo Jelčić 6, Davor Karamatić 2, Ante Pervan 5, Novak Popović 22. Trener: Goran Perić, pomoćnik Luka Jovanović.

Sudije: Ademir Zurapović i Damir Kunosić (Tuzla), Mirza Hatibović (Sarajevo), delegat Darko Frganja (Rogatica).