Tango slavio u Trebinju

0

ISTOČNO SARAJEVO – Fudbaleri Tanga preuzeli su vodeću poziciju na tabeli pošto su u derbiju 6. kola Prve futsal lige Republike Srpske savladali Leotar u Trebinju rezultatom 4:3. Aktuelnio bh. prvak je poveo u 5. minutu preko Predraga Šešelja, a 1:0 je ostalo i do isteka 20. minuta, ponajviše zahvaljujući odličnim intervencijama domaćeg golmana Mladena Kukrike.

Već na startu drugog poluvremena, tačnije u 22. minutu Dražen Novoselac je pogodio za poravnanje. Dva minuta kasnije Milorad Cimirot vraća prednost Leotaru. U 30. minutu pala su dva pogotka. Prvo je Nermin Jusić poravnao na 2:2, a onda je Milorad Cimirot pogodio gostujuće rašlje. Nermin Jusić mu se revanširao na isti način samo minut kasnije. Pitanje pobjednika riješio je Anel Radmilović u 35. minutu. Najbolji strijelac lige je lievom nogom sa devet metara uhvatio na spavanju protivničkog golmana i doneo veliku radost svom timu. Imao je Leotar u 36. minutu kazneni udarac sa deset metara, ali je Milorad Cimirot pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Borbena igra i tatktičko nadmudrivanje obilježili su svih 40 minuta, pa je okršaj ova dva tima u potpunosti opravdao epitet derbija.

KMF Leotar – KMF Tango 3:4 (1:0)

Strijelci: 1:0 Šešelj (5), 1:1 Novoselac (22), 2:1 Cimirot (24), 2:0 Jusić (30), 3:2 Cimirot (30), 3:3 Jusić (31), 3:4 Radmilović (35).
Dvorana: Miloš Mrdić u Trebinju.