Strijelci „Glasinca“ treći u ligi ponira Srpske

0

SOKOLAC – Pioniri sokolačkog Streljačkog kluba „Glasinac“ osvojili su danas drugo mjesto u finalnom kolu lige pionira Republike Srpske, a u ukupnom plasmanu su nakon četiri kola zauzeli treće mjesto, rekao je Srni trener u ovom klubu Ognjen Mijatović.

On je istakao da su na današnjem finalnom kolu u Trebinju učestovale pionirke „Glasinca“ Katarina Tošić, Marijana Mijatović i Ana Pejić.

U prethodna tri kola za bodove sokolačkog kluba takmičili su se i Helena Tutorić, Stefan Tošić i Dimitrije Bartula.

Trener Mijatović je naglasio da je zadovoljan postignutim rezultatima i plasmanom pionira s obzirom na to da je ovo za njih bila prva takmičarska sezona i da se od njih očekuje mnogo u narednim.

Naredne nedjelje, 4. jula, najmlađi sokolački strijelci će učestovati na prvenstvu Republike Srpske u Bijeljini.

Streljački klub „Glasinac“ osnovan je na Sokocu 2012. godine i sada ima više od 30 članova.

Mladim sokolačkim atletičarima pet medalja

SOKOLAC – Na pojedinačnom prvenstvu Republike Srpske za starije pionire i pionirke u Trebinju, atletičari sokolačkog „Glasinca“ osvojili su dvije zlatne, dvije srebrne i jednu bronzanu medalju, rekli su Srni u ovom atletskom klubu.

Trener mlađih kategorija Srna Rajak je naglasila da je član „Glasinca“ Luka Kezunović osvojio prvo mjesto u trci na 800 metara rezultatom 2:10.00, a njegov klupski kolega Marko Memedović prvo mjesto, bacivši koplje 34,68 metara.

Sokočanka Teodora Gladanac donijela je dvije srebrne medalje, prvu u troskoku sa rezultatom 9,45 metara i drugu u disciplini bacanje koplja sa rezultatom 29,80 metara.

Kristina Renovica je osvojila treće mjesto na 100 metara prepone, rezultat 18,26 sekundi.

Pojedinačno prvenstvo Republike Srpske za starije pionire i pionirke završeno je juče u Trebinju u organizciji Atletskog saveza Srpske i Atletskog kluba „Leotar“, pod pokroviteljstvom grada Trebinja, uz učešće 13 klubova iz Srpske.