Široki slavio protiv Slavije u Lukavici

0

ISTOČNO SARAJEVO – Fudbaleri Slavije pretrpjeli su poraz u prvoj utakmici nastavka prvenstva od konkurenta za izlazak na evropsku scenu Širokog Brijega 0:1.
Od samog početka utakmice naziralo se da će biti neizvjesno. Čvrsto su i domaći i gosti igrali, posebno na sredini terena, te su glavnu prijetnju po golmane predstavljali prekidi. Iz jednog takvog Širokobriježani su postigli pogodak koji je, kasnije se ispostavilo, bio dovoljan da osvoje sva tri boda u Istočnom Sarajevu. Davor Landeka je sjajno izveo slobodan udarac sa desne strane u 20. minuti, a u domaćem šesnaestercu najbolje se snašao defanzivac Ivica Džidić, te poslao loptu iza leđa golmana Ratka Dujkovića. Mogla je Slavija do izjednačenja u 33. minuti, ali udarac glavom Radosava Aleksića zaustavlja golman Luka Bilobrk.

U nastavku Slavija igra ofanzivnije što gostima ostavlja dosta prostora za kontranapade. Prvo je u 48. minuti Ćorić izašao pred domaćeg golmana, a potom u 55. minuti i napadač Kordić, ali kapiten Slavije Dujković izlazi kao pobjednik u oba navrata. Najbolju šansu za domaći sastav imao je Goran Popović u 62. minuti. Kokot je izveo slobodan udarac, a Popović je sa svega tri metra poslao loptu preko gola. Do kraja susreta nije bilo značajnijih uzbuđenja.

Popularni „sokolovi“ će imati popravni u drugom kolu nastavka na gostovanju ekipi Travnika.

Stadion: SRC Slavija u Istočnom Sarajevu.
Gledalaca: 1.000.

Sudija: Emir Alečković (Sarajevo).

Žuti kartoni: Đorđević, I. Radovanović (Slavija), Zlomislić (Široki Brijeg).

Strijelac: 0:1 Džidić u 20. minutu.

SLAVIJA: Dujković, Aleksić, Popović, Benović, S. Radovanović, Dudo, Đorđević (od 60. min. Urošević), Perišić (od 69. min. Pušara), Radovanović, Kokot, Mamić (55. min. Dudić). Trener: Milomir Šešlija.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ješe, I. Džidić (od 46. Brekalo), Marković, Landeka, Zlomislić, Vagner, Ćorić (od 76. min. Ivanković), Roskam, Kordić (od 85. min. Marić). Trener: Slaven Musa.