„Jahorina“ nemoćna u Brčkom protiv „Jedinstva“

0

U zaostalom 7. kolu elitnog takmičenja u odbojci naše „Jahorinke“ izgubile su u Brčkom od odbojkašica „Jedinstva“. Uspješnije su bile „Brčanske princeza“ koje su sa pola gasa, slavile, maksimalnim razultatom 3:0 /25:16, 26:24, 25:12/.
Domaćin je opravdao ulogu favorita, u dosad odigranih 11. kola rivalkama su prepustile samo jedan set. Brčanke su počele strpljivo, rutinski gradle igru, nad potpuno blijedi igračicama iz Pala i prvi dio igre riješile su u svoju korist razultatom 25:16.

Poslije lagano izgubljenog prvog seta u drugom dijelu igre naše „Jahorinke“ su se probudile. Počele su da igraju bolje, što pokazuje vodstvo od tri poena i prednosti 17:14. U neizvijesnoj završnici, bolje funkioniše domaćin i razultatom 26:24 duplira vodstvo na 2:0

Nažalost, to je bilo sve što su pokazale gošće. Od starta tećeg seta, vlada nervoza u igri, slabo primanje servisa, napad ne funkcioniše, što domaćin koristi, 25:12 i riješava meč sa 3:0.

Prvenstvo se nastavlja 20./21. januara utakmicana 12.kola. Naše“Paljanke“ igraju u Višegradu protiv odbojkašica „Hidrolektrane“ na Drini, a odbojkaši „Studenta“ dočekuju „Čapljinu“.

Odbojkašice“Kule “ u Kupu deklasirale“Jedinstvo“

U revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH,  odbojašice „Kule“ u  Gradačcu, priredile su iznenađenje. Savladale su „Jedinstvo“ iz Brčkog razultatom 3:0. U prvom meču „Brčanske princeze“ su slavile i imale prednost od 3:1, ali to im nije bilo dovoljno da se plasiraju na finalni turnir. „Izabranice trenera Gorana Hađžica, poslije pet trijumfa u nizu u „Kupu“ ostale su bez završnog takmičenja.

O novom osvajaču „trofeja“ odlučivaće naše Jahorinke, odbojkašice Gacka, Radnika i Kule.

Finalni turnnir se igra početkom marta 2012. god, a ždrijebanje parova predviđeno je polovinom januara.