Odbojkašice „Tuzla farma“ nadigrale Jahorinu

0

U 5. kolu Premijer lige za odbojkašice naše Jahorinke igrale su u Tuzli. U KSC „Mejdan“ poslije, velike, uzbudljive i teške borbe za svaki poen (97:94) odbojkašice „Tuzla farma“ u meču koji je trajao dva sata razultatom 3:1 po setovima 19:25, 25:23, 25:20 i 28:26 nadigrale su Paljanke.

Bila je to kvalitetna odbojkaška prestava sa neizvijesnim setovima, ali su Tuzlanke predvođene iskusnim „profesionalkama“ Sanjom-Kojić Đurić, Amilom Baraković i Amelom Hođić slomile otpor čvrstog rivala iz Pala i tako došle do treće ovosezonske pobjede i desetog boda.

„Jahorinke“ su propustile lijepu priliku da dobru igru protiv iskusnog sastava iz Tuzle krunišu i boljim razultatom, a nedostajalo je i malo sportske sreće.

Prva šansa nije iskorištena u drugom setu kada se domaćin u finišu bolje snalazi i razultatom 25:23 dolazi do izjadnačenja 1:1.

Veliku priliku da nešto više učine izabranice trenera Danila Tadića imale su i u četvrtom setu. Paljanke imaju dvije set lopte 24:22 i šansu za bod, ali u neizvijesnom i uzbudljivom finišu Tuzlanke boje funkcionišu i razultatom 28:26 dolaze do konačnih i zasluženih 3:1.

„Jahorinkama“ ostaje utjeha, zvana dobra igra, koja daje nadu da će u sljedećim utakmicama doći i bolji razultati.

U redovima Paljanki igrom prednjači korektor Veselinka Slijepčević, a zapažene su bile i „srednji blokeri“ kapiten Jelena Bakmaz i Gorana Sorak.

Prijem serve pouzdano obavljaju Jovana Brčkalo i „tehničarka“ Svjetlana Tabaković koja uspješno na prijemu mijenja povrijeđenu i „mlađanu“ Milicu Kusmuk.

Igru organizuje i diže Jelena Tabaković, a sve lopte je hvatala i kupila borbeni libero Jovana Garić-Simović.

U 6. kolu koje se igra 1. i 2. novembra odbojkašice Jahorine igraju u Modriči.

U ostalim mečevima 5. kola domaće pobjede ostvaruju, odbojkašice Gacka protiv Modriče 3:0. Kula je nadigrala Radnik maksimalno 3:0, kao i Jedinstvo Slaviju sa 3:0. Gostujuće bodove osvajaju odbojkašice HE na Drini koje slave u Bihaću sa 3:1.