Nastup seniora Karate kluba „Drina“ u Tesliću

0

VIŠEGRAD – Juče je u Tesliću održano seniorsko prvenstvo u katama i borbama, te probni mečevi za reprezentativce Republike Srpske pred odlazak na svjetsko prvenstvo u Melburn, u Australiju.

Na prvenstvu su nastupila i četiri takmičara Karate kluba „Drina“ Višegrad, koji su osvojili dvije zlatne i jednu bronzanu medalju.

Zlatne medalje su osvojili Danka Gavrilović u kategoriji do 55 kilograma i Jakov Nikitović, u kategoriji do 78 kilograma, dok je Jelena Gogić, u kategoriji do 60 kilograma osvojila bronzanu medalju.

Nikola Poluga je ostao bez medalje jer je po odluci sudija, u meču za finale, diskvalifikovan.

Danka Gavrilović i Nikola Poluga su od selektorskog tima Karate reprezentacije Srpske dobili dodatne zadatke kontrole i uvježbavanja udaraca u borilištu, kako bi što sprembniji dočekali nastup na predstojećem svjetskom prvenstvu u Melburnu.