Кристијан Остојић побједник такмичења „Кинески мост“

14

ИСТОЧНО НОВО САРАЈЕВО – Кристијан Остојић побједник је прелиминарног такмичења из кинеског језика „Кинески мост“, које је данас одржано у Источном Новом Сарајеву, и представљаће БиХ на финалу у Кини у конкуренцији са такмичарима из 140 земаља.

Такмичење је одржано у Културном центру, у организацији Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву и Амбасаде Кине у БиХ.

Остојић, студент треће године кинеског језика и књижевности, новинарима је изјавио да се на такмичење пријавио јер је то за њега представљало изазов.

Руководилац Катедре за синологију Филозофског факултета Пале Јелена Николић изразила је задовољство што је од осам такмичара који су се представили данас – седам са њихове катедре, а један са Конфуцијевог института у Сарајеву.

„Кинески мост се 25. пут одржава у свјетским оквирима. Ријеч је о свјетском такмичењу у познавању кинеског језика, културе, историје и књижевности. Оно што је специфично је да ће данашњи побједник ићи на финале у Кину да представља БиХ“, рекла је Николићева.

Према њеним ријечима, у финалном такмичењу у Кини учествују такмичари из 140 земаља, те учешће Кристијана Остојића представља огромну промоцију, како за БиХ тако и за Источно Сарајево и Универзитет.

Декан Филозофског факултета Пале Владaн Бартула изразио је задовољство што ова високошколска установа 14. пут организује и учествује у међународној манифестацији „Кинески мост“ у знању кинеског језика, културе и калиграфије који су везани за културу ове многољудне земље.

„То је потврда велике сарадње Универзитета у Источном Сарајеву са Амбасадом Кине у БиХ, те сарадње Филозофског факултета са кинеским универзитетима. Као Факултет и Универзитет можемо бити поносни на све што су данас показали наши студенти пред публиком и стручним жиријем“, напоменуо је Бартула.

У име амбасадора Кине у БиХ Ли Фан, учеснике такмичења „Кинески мост“ поздравио је савјетник у Амбасади Кине у БиХ Ванг Гуо Фенг, који је истакао да је тема овогодишњег такмичења „Једна породица под небом“.

„Језик је најзначајнија веза међу цивилизацијама. Кинеска култура његује мисао да су сви људи свијета браћа и тежи хармонији у различитости, као и заједничком уживању у љепоти различитих култура“, рекао је он и нагласио да је будућност пријатељства двије земље управо на младима.

Професор из Кине Лин Тјен, која ради на Катедри за синологију Филозофског факултета Универзитета у Источном Сарајеву, изразила је задовољство због посвећености учесника такмичења.

(www.palelive.com / Срна)

Нeма објава за приказати

Претплати се
Обавести о
14 Коментара

Organizator je Filozofski fakultet u Palama, a tekmičenje održano u Lukavici??? Nevjerovatno!

Tako je. Organizatori su bukvalno otjerani sa Pala…

Objasni, kako su otjerani sa Pala?

Dođe direktorica i kaze im da Kineski most vise nije dobrodosao na Palama…

Kakva direktorica, odakle je došla?
Ako su organizatori bili Filozofski fakultet i Kineska ambasada, onda se pita i dekan!

Direktorica KSC na Palama, odakle je došla, to nisam siguran… Samo znam da je izuzetno nekorektna bila (da ne kažem neprijatna) prema organizatorima… Organizatori su svake godine isti, katedra za Kineski jezik

Ako je ovo zaista istina, onda nije kriva direktorica KSC, nego Načelnik i oni koji su je tu imenovali i tolerišu joj takvo ponašanje, kao i Dekan Filozofskog fakulteta, koji je trebao i mogao ovakav „događaj“ organizovati na fakultetu.

Ipak, smatram da nije problem u „izuzetnoj nekorektnosti direktorice“, kakva god da je, nego i u činjenici da se sve „vuče“ u Lukavicu, a paljansko rukovodstvo sve to ćutke prihvata sagnute glave!?

Pa neka Paljani nastava glasati za ljude iz Lukavice i za ove nase koji pustise sve da ode u Lukavicu, kako su glasali tako su i dobili

Sramota za direktoricu KC, a nije prvi put da čujem žalbe na njeno bahato ponašanje. Da živimo u normalnosti, letila bi s te pozicije bez obzira koja je stranka. Odgovornost načelnika i dekana, definitivno.
Paljansko rukovodstvo se ponaša kao da se ništa ne dešava, skuvane žabe…
A mi, građani, dokle, da ne djelujemo!?

Mozemo djelovati tako sto necemo za njih glasati na izborima, sve dok budemo glasali za one koji nas unistavaju, gase preduzeca, institucije premjestaju van Pala u druge lokalne zajednice i slicno, bice nam ovako kako nam je, sve je do naroda, nazalost dosta ljudi na Palama ne vole svoj grad i rade protiv njega, a zasto je to tako moglo bi se diskutovati

Imaju Pale predsjednika skupštine Grada Istočno Sarajevo, pa neka na Skupštini iznese svoj stav. A da neko radi protiv Pala, pa ne radi niko protiv Pala, nego neće Paljani da se bore za sebe. Imamo i ministra obrazovanja sa Pala, bivšeg dekana istog ovog Fakulteta, ne vidim da je nešto rekao.

Mislio sam da vam lajkujem komentar ali necu. Nabacano je svega, sa jednim djelom se slazem ali o kojim preduzecima vi govorite sva su unistena jos u ranim 2000-tim i mislim da nije da „narod“ ne voli mjesto u kome živi nego sto 1/2 stanovnika Pala nije trebala da dođe da zivi na asfaltu pa njima ta kulturna desavanja i nisu toliko bitna kao ni bilo koja druga desavanja a sto se tiče glasanja oni ce glasati onako kako im se kaže, rođaci,prijatelji,familija itd. Evo primjer ko je dao bilo kakvo obećanje da će da promjeni nešto ako dodje na vlast? Pa niko ? I za koga to mi treba da glasamo drugačije. I za kraj koje institucije??? Grada. Pa onaj dan kad data saglasnost da se skupština napravi u Lukavici tad su i institucije grada otisle sa tom istom skupstinom što je i logično kad gradom nazovete nesto sto kilometri prašume djele na nekoliko dijelova a pri tome nemate normalne ceste izmedju tih opština koje čine Frankestajna zvanog I. Sarajevo. Pozdrav.

Očekujem da npr. Elektrotehnički fakultet organizuje nešto na Palama. Malo morgen. Dokle smo spali!

Ocekujemo legendu voxpolpuli da da kritiku, jer kako je zena pobjegla od njega jer je smor, i onda mu svi krivi za sudbinu i nista ne valja u drustvu. Taj do podneva mrzi sam sebe, od podneva mrzi cijeli svijet. Voxpopuliu je cijeli svijet kriv jer je zena pobjegla od njega. Ziviio kriticar svega sem sebe, Vokspopuli. Zivio Voxpopuli zagovornik trece trake uz Romaniju, a 20 godina nije mrdno dalje od Han Dervente.
Zivio Voxpopuli krsdljivac komsijskog interneta