Karatisti „Nipona“ osvojili 12 medalja na Mećavniku

0

ČAJNIČE – Karatisti iz Kluba borilačkih sportova „Nipon“ iz Čajniča osvojili su 12 medalja, od kojih tri zlatne, tri srebrne i šest bronzanih, na 8. Internacionalnom kupu „Mećavnik 2017“.
„Ovo je dobar plasman koji smo očekivali. Naši takmičari vrijedno rade i dva puta sedmično imaju trening, pa u budućnosti možemo očekivati i još bolje rezultate“, izjavio je pomoćni trener kluba „Nipon“ Dragan Kovač.

On je istakao da su čajnički karatisti veoma talentovani i da su samo u prošloj godini osvojili veliki broj medalja u Srpskoj i inostranstvu.

Karate turnir održan je juče u organizaciji proslavljenog režisera Emira Kusturice na Mećavniku, a učestovalo je 35 klubova sa više od 500 takmičara iz Republike Srpske, Srbije, BiH i Crne Gore.

Zlatom su okićeni Srđana Tanasković, Jana Obradović, Đorđe Janković, srebrom Damjan Nešević, Vedran Tanović, Marko Tanasković, dok su bronzu osvojili Magdalena Tadić, Dimitrije Janković, Jana Tanasković, Radoica Kovač, Luka Kovač i Matija Kovač.