Izvanredan uspjeh karatista RS na svjetskom prvenastvu u Melburnu

0

VIŠEGRAD – Po broju takmičara jedna od malobrojnijih, a po medaljama nauspješnija. U najkraćem to bi se moglo reći za izvanredan uspjeh karate reprezentacije Republike Srpske, koja je na 9. svjetskom prvenstvu, u dalekom Melburnu u Australiji, osvojila osam medalja.

U ženskoj konkurenciji ekipno Danka Gavrilović, Maja Mirdinja i Tamara Lozo osvojile su zlatnu medalju, odbranivši titulu svjetskog prvaka.

Muška ekipa Srpske osvajanjem srebrne medalje postala je vicešampion svijeta. Uspjeh je tim veći što su nastupili u nepotpunom sastavu, samo sa Nikolom Polugom i Mladenom Ćulumom.

U pojedinačnoj konkurenciji zlatnim medaljama su se okitili Tamara Lozo, u kategoriji do 60 kilograma i Nikola Poluga, kategorija do 78 kilograma.

Srebrne medalje su osvojili Danka Gavrilović, kategorija do 55 kilograma i Mladen Ploskić, u apsolutnoj kategoriji, do jednog Ipona, te Zoran Bakmaz u katama.

Bronzanu medalju osvojila je Maja Mirdinja u borbama i katama.