Futsal: Slavija savladala Ljubinje

0

ISTOČNO SARAJEVO – KMF Slavija je u okviru drugog kola, Druge futsal lige grupa Istok, savladala KMF Ljubinje rezultatom 4:2.
Bio je to odličan susret u kojem se tim iz Ljubinja predstavio kao veoma nezgodan rival. U prvom poluvremenu, zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Zirojevića i Pecelja, mreže se nisu tresle. Slavija je imala odličnu priliku 40. sekundi prije kraja prvog dijela, kada su gosti napravili šesti prekršaj, a Berjanov kazneni udarac sa deset metara brani gostujući golman Pecelj i na odmor se odlazi bez golova.

U nastavku susreta stotinjak promrzlih gledalaca u našoj dvorani je moglo uživati u pravoj goleadi. Slavijaši su poveli u 23. minuti. Miroslav Bjelica je sa 12. metara odličnim šutem po zemlji pogodio za vođstvo našeg tima 1:0. Tri minuta kasnije gosti su izjednačili, a strijelac je bio Zoran Sorajić 1:1. U 30. minuti odlična akcija Kenjića i Miroslava Bjelice je rezultirala novim vođstvom našeg tima, a strijelac je bio po drugi put Bjelica 2:1. U finišu susreta plavo-bijeli su za dvadesetak sekundi riješili pitanje pobjednika. Prvo je Grubačić u 37. minuti pogodio za 3:1, da bi dvadeset sekundi kasnije izvrsnom solo akcijom Berjan pogodio za 4:1. Gosti su ublažili poraz preko Miodraga Vukovića 30. sekundi prije kraja meča.

KMF Slavija – KMF Ljubinje 4:2 (0:0)

Strijelci: 1:0 M. Bjelica (23), 1:1 Z.Sorajić (26), 2:1 M. Bjelica (30), 3:1 Grubačić (37), 4:1 Berjan (38), 4:2 M. Vuković (40).

Dvorana: Slavija.