Treća pobjeda Romanije u sezoni

0

Romanija je danas na Palama savladala ekipu Drine HE iz Višegrada rezultatom 3:1 (2:0) u 11. kolu Prve lige RS. Nakon odlične partije kod kuće protiv Drine iz Zvornika (4:1) i gostovanja u Doboju (1:1), naši fudbaleri su ponovo odigrali dobru utakmicu. Po kiši, pred oko 150 gledalaca Romanija je u toku cijelog susreta dominirala i pobjeda se ni jednog trenutka nije dovodila u pitanje.

U 12. minutu Knežević je izašao sam pred gol gostiju i pogodio prečku. Dlanove Paljana je u 15. minutu evrogolom zagrijao Miloš Granzov. Granzov je primio loptu na sredini terena, povukao prema golu i sa 25 metara odličnim udarcem pogodio gornji lijevi ugao gostujućeg gola.

U 45. minutu bilo je 2:0, strelac Marko Blagojević, nakon odlične asistencije Živkovića.

U drugom poluvremenu još bolja igra Romanije. Gosti su u 60. minutu uputili prvi udarac prema golu domaćina, ali je Babović bio siguran. U 75. minutu iz kornera Drina smanjuje rezultat na 2:1, nakon nedosuđenog prekršaja nad Babovićem.

Četiri minuta kasnije, Blagojević ponovo postiže pogodak i postavlja konačan rezultat utakmice.

Velika tri boda, ukupno 12 za Romaniju i skok na tabeli. Na koje mjesto vidjećemo poslije odigravanja svih utakmica Prve lige RS. U sljedećem kolu naša ekipa putuje u Novi Grad, ekipi Slobode.