Raspored projekcija filmova “Jahorina film festivala”

0
23

Sinoć je u Palama otvoren 6. međunarodni festival ekološkog i turističkog filma “Jahorina film festival”. Od 26. do 29. septembra u konkurenciji za nagrade biće prikazano 80 filmova iz 21 države.

U tri festivalske kategorije autori će se boriti za jednu od 10 zvaničnih nagrada i to: zlatna, srebrna i bronzana borovnica za najbolji turistički film, zlatna, srebrna i bronzana lincura za najbolji ekološki film, te zlatni, srebrni i bronzani javor za najbolji kratki promotivni film i Gran pri festivala za najbolji film bez obzira na kategoriju.

Projekcije filmova će se održavati svaki dan u periodu od 12.00 do 22.00 h u galeriji Cekovića kuće. Ulaz je slobodan.

Projekcije filmova

26. septembar / 26th September

Trajanje / Duration

Čas /

Hour

EKOLOŠKI FILMOVI / ENVIRONMENTAL MOVIES:

OSJEĆAM SE K’O DA SAM U RAJU / IT FELT LIKE BEING IN HEAVENS

Ilhan Dervović

48min

12:00

NA MJESTU / ON THE SPOT

Eszter Cseke, Andras S. Takacs

52min

12:48

EKSPEDICIJA BABNUNA / EXPEDITION BABUNA

Dime Ratajkovski

22min

13:40

MIR SA FOKAMA / PEACE WITH SEALS

Miroslav Novak

60min

14:02

PUTOVANJE U IZVOR LENE / THE YOURNEY TO THE SOURCE OF LENA

Vasili Sarana

45min

15:02

NEPOZNATI JASTREB OSIČAR / THE UNKNOWN HONEY BUZZARD

Petri Merta

27min

15:47

LAKIPIA, ZEMLJA ŽIVOTA / LAIKIPIA, THE LAND OF LIFE

Giuseppe Bucciarelli

37min

16:14

SVJETIONIK / ТHE BEACON

Fariz Ahmedov

29min

16:51

ČOPOR / THE PACK

Senani  Hegde

24min

17:20

KRATKI PROMOTIVNI FILMOVI / SHORT PROMOTIONAL MOVIES:

ĐOKOVIĆ NOVAK / DJOKOVIC NOVAK

Borislav Klačar

5min

17:44

ENERGETSKI NEOVISNO GRADIŠĆE  / ENERGY INDEPENDENT BURGENLAND

Mladen Iličković

6min

17:49

TURIST / TOURIST

Branko Radaković

6min

17:55

HAIKUS ZA KARAOKE / HAIKUS FOR KARAOKE

Roberto Santaguida

5 min

18:00

TURISTIČKI FILMOVI / TOURIST MOVIES:

PUTOVANJE U ARARAT / YOURNEY TO ARARAT

Riho Vastrik

65min

18:06

SEVENES / THE CEVENNES

Susann Reichenbach

52min

19:11

SPRIVALD / THE SPREEWALD

Martina Treusch

52min

20:03

ZIMSKA SVJETLA / WINTER LIGHT

Skule Eriksen, Lisbeth Dreyer

25min

20:55

POSLEDNJI HRISTOV GRAD / LAST CITY OF CHRIST

Ovidiu Dumitrana

20min

21:20

IZVORI JERME U ALHAMBRI / JERMA SPRINGS ALL THE WAY ALHAMBRA

Dragoslav Gogić

28min

21:40

27. septembar / 27th September

Trajanje / Duration

Čas /

Hour

EKOLOŠKI FILMOVI / ENVIRONMENTAL MOVIES:

ŽIVOT U PAKLU – PREŽIVJETI TAMU / LIFE IN HELL – SURVIVORS OF DARKNESS

Thierry Berrod

52 min

12:00

ŽIVOT U PAKLU – PREŽIVJETI SO I KISELINU / LIFE IN HELL – SURVIVORS OF SALT & ACID

Thierry Berrod

52 min

12:52

SERŽ AVIOTE LEDENI ČOVJEK / SERGE AVIOTTE ICEMAN

Thierry Berrod

52 min

13:44

ŽIVOT U PAKLU – PREŽIVJETI HLADNOĆU / LIFE IN HELL – SURVIVORS OF COLD

Vincent Amouroux

52 min

14:36

ŽIVOT U PAKLU – PREŽIVJETI VRUĆINU / LIFE IN HELL – SURVIVORS OF HEAT

Vincent Amouroux

52 min

15:28

RIJEKA MILJACKA / THE RIVER MILJACKA

Mirnes Hasanspahić

13 min

16:20

MALO MI FALI / I MISS A LITTLE BIT

Simo Brdar

14 min

16:33

ATOMSKI MRAV / ATOM ANT

Atanas Georgiev

26 min

16:47

RECIKLATOR / THE RECYCLATOR

Zoran Dimov

25 min

17:13

KRATKI PROMOTIVNI FILMOVI / SHORT PROMOTIONAL MOVIES:

UNA / UNA RIVER

Hasan Arnautović

5 min

17:38

OSTRVO KRK / KRK ISLAND

Bernardin Modrić

6 min

17:43

DIMORA DEL PRETE / DIMORA DEL PRETE

Mathieu Ernesto Brelière

6 min

17:49

TURISTIČKI FILMOVI / TOURIST MOVIES:

NEBO / SKY

Dinno Kassalo

28 min

17:55

ZANAT JE SUHO ZLATO / CRAFT IS PURE GOLD

Janes Tadić

15 min

18:23

ŽIVJETI TREBIZAT / LIVING TREBIŽAT

Marinko Dalmatin

15 min

18:38

MOLITVA ZA ULOG / PRAY FOR ULOG

Slađana Bratić

27 min

18:53

RUMA SRCE SREMA / RUMA THE HEART OF THE SREM

Igor čolak

7 min

19:20

AFRIČKA PRIČA / AFRICAN STORY

Miroslav Simonović

29 min

19:27

MONTE KATARO U ITALIJI / MONTE CATARO IN ITALY

Mladen Velimirović

26 min

19:56

MOBI DIK – ZEMLJA KOJA PLOVI / MOBY DICK THE FLOATING LAND

Nebojša Ilić

23 min

20:22

VRIJEME JE / IT IS TIME

Vladimir Banić

32 min

20:45

VOLIM NAMIBIJU / LOVE NAMIBIA

Jozsef Safrany

26 min

21:17

LUTANJA U AFRICI / WANDERINGS IN AFRICA

Jozsef Safrany

25 min

21:43

28. septembar / 28th September

Trajanje / Duration

Čas /

Hour

EKOLOŠKI FILMOVI / ENVIRONMENTAL MOVIES:

NESAL / NESAL

Ali Shahabinejad

15 min

12:00

U POTRAZI ZA PERSIJSKIM LEOPARDOM / IN SEARCH FOR PERSIAN LEOPARD

Fathollah Amiri

58 min

12:15

TALOM / TALOM

Ismaiel Ramazani

28 min

13:13

LJUBAVNI ČVOR / LOVE KNOT

Jamal Oskoei

12 min

13:41

VELIKE NADE / HIGH HOPES

Keivan Majidi

26 min

13:53

BLAGOSLOV / BLESSING

Mehdi Moradi Haghighi

32 min

14:19

SIJENKA PLAVE / A SHADOW OF BLUE

Carlos Lascano

12 min

14:51

MOJE DRAGO / MY SWEETHEART

Daniel Metge

23 min

15:03

GLINA / CLAY

Michael  Guerraz

19 min

15:26

ŽIVOT, PRIKLJUČENIA I ODRŽIVI RAZVOJ JEDNOG KOKOTA / LIFE AND SUSTAINABILITY OF ROOSTER

Vladimir Perović

20 min

15:45

GEOGRAFSKI CENTAR EVROPE / THE GEOGRAPHICAL CENTER OF EUROPE

Kamenko Milenković

25 min

16:05

PASJI DANI / DOG DAYS

Marija Aranđelović

37 min

16:30

MILJAKOVACKA SUMA / MILJAKOVIC FOREST

OŠ Ivo Andrić

20 min

17:07

KRATKI PROMOTIVNI FILMOVI / SHORT PROMOTIONAL MOVIES:

NEBESKE STOLICE / THE HEAVENLY CHAIRS

Dalibor Đokić

3 min

17:27

VASKO U KARAVUKOVU / VASKO IN KARAVUKOVO

Marija Aranđelović

2 min

17:30

SAPUTNICE / COMPANIONS

Ivana Rethas

5 min

17:32

TURISTIČKI FILMOVI / TOURIST MOVIES:

JEZERA I PLANINE, KARINTIA, RADOST ŽIVOTA / LAKES AND MOUNTAINS  CARINTHIA, THE JOY OF LIVING

Botarro Adriano

29 min

17:37

U POTRAZI ZA SVETIM ZAVJETNIM KOVČEGOM / IN SEARCH OF SACRED ARK OF CONVENT

Vladimir Zajtsev

14 min

18:06

MISIJA JUŽNA KOREJA / THE MISSION SOUTH KOREA

Carlo de Biase

20 min

18:20

MOJ GLOBUS I JA / MY GLOBE AND ME

Janes Tadić

15 min

18:40

U POTRAZI ZA SNJEGOM / CHASING THE SNOW

Stanislav Altkorn

15 min

18:55

TAJNE MEĐUGORJA / THE SECRETS OF MEDJUGORJE

Elisabetta Castana

56 min

19:10

RUŽIČASTI GANG / PINK GANG

Enrico Bisi

75 min

20:06

MALA ZEMLJA / SMALL LAND

Michele Trentini

54 min

21:21

29. septembar / 29th September

Trajanje / Duration

Čas /

Hour

EKOLOŠKI FILMOVI / ENVIRONMENTAL MOVIES:

IN – ZELENA RIJEKA NA ALPIMA / INN – THE GREEN RIVER IN THE ALPS

Franz Hafner

50 min

12:00

SKRIVANJE I VARANJE / HIDE AND CHEAT

Kurt Mündl

50 min

12:50

DUNAV – EVROPSKI AMAZON / DANUBE – EUROPE’S AMAZON

Rita & Michael Schlamberger

50 min

13:40

DIVLJI NAIROBI / WILD NAIROBI

Udo Maurer

50 min

14:30

OTOPLJAVANJE ALPA / ALPINE MELTDOWN

Waltraud Paschinger

50 min

15:20

TERMITI / TERMITES

Wolfgang Thaler

50 min

16:10

LEŠINARI SA ALPA / BEARDED VULTURES OF THE ALPS

Mathieu le Lay

52 min

17:00

SRCE BORNEA / THE HEART OF BORNEO

Cornelia Volk

59 min

17:59

SALMON ŠUMA / SALMON FOREST

Ralf Kiefner

33 min

18:32

KRALJEVSTVO KOLIBRIJA / THE KINGDOM OF THE BEE HUMMINGBIRD

Ralf Kiefner

59 min

19:05

ROMANTIZMIT / ROMANTIZMIT

Mr. Gürel Kamıs

20 min

20:04

(www.palelive.com)

Postavi komentar

Komentarišite prvi!

avatar