Sigurna pobjeda Romanije u četvrtom kolu

0

Fudbaleri Romanije su u 4. kolu Regionalne lige grupa Jug, u Palama savladali Željeznicu iz Trnova rezultatom 4:1. Utakmica je bila praktično riješena u prvih 18. minuta, kada su naši fudbaleri postigli tri gola.

Dobro otvaranje utakmice je krunisao Nikola Blagojević golom u 8. minutu, kada je izašao sam pred golmana Divčića i rutinski ga matirao. Na 2:0 je povisio ponovo Blagojević, preciznim udarcem sa lijeve strane u dalji ugao.

3:0 je bilo već u 18. minuti, nakon centaršuta sa desne strane, snalažljiv, vješt i precizan je bio jedan od najiskusnijih u redovima Romanije Šehovac.

U drugom poluvremenu, slična igra Romanije, ali i malo opuštanja. Na 4:0 je povisio het trikom Nikola Blagojević u 53. minutu.

Na 4:1 je evrogolom smanjio mladi igrač u redovima gostiju Domazet Marko u 65. minutu.

Romanija nakon 4 odigrane utakmice ima isti broj bodova kao Velež iz Nevesinja, ali bolju gol razliku. Već u nedjelju 30.09.2012. našu ekipu očekuje susret u Palama u 15.30 h sa Nevesinjcima. Pobjedom bi se Romanija revanširala za poraz u Nevesinju i podigla prednost na tri boda. Ove sezone u Regionalnoj ligi grupa Jug se igra dvokružni sistem.

Stadion SC Vlajko Petrović
Gledalaca: 50

Sudije: Pejić Bojan, Lazarević Nikola, Pljevaljčić Dragoslav

FK Romanija: Pandurević, Slijepčević, Šarović (Jokić 66.), Zeković, Šehovac, Tanasković, Kovačević Vladimir, Đapić Vladan (Kuzman 60.), Blagojević Nikola (Škipina 75.), Erić, Kovačević Nikola

FK Željeznica: Divčić, Bjelica Dragan, Šehovac, Bjelica Nikola, Bjelica Miroslav, Domazet, Vuković, Elez, Zimonjić (Šarić 68.), Mičić, Popović (Golijanin 73.)

1  FK Romanija (Pale) 4 3 0 1 9 2 7 9
2  FK Velež (Nevesinje) 4 3 0 1 7 5 2 9
3  FK Željeznica (Trnovo) 4 2 0 2 8 7 1 6
4  FK Rudo 4 1 0 3 2 6 -4 3
5  FK Hercegovac (Bileća) 4 1 0 3 4 10 -6 3

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/romanija-zeljeznica-27-09-2012/] width=[103] height=[90] title=[Romanija – Željeznica 4:1] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb103_] thumb_cache_dir=[thumbs103] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}