Liga rekreativaca: Kolo velikih derbija

0
U nedjelju je u SC Olimp odigrano 10. kolo Lige rekreativaca, a obilježili su ga veliki derbiji, sudari četiri vodeće ekipe.
Što se kaže, „prvo pa muško“, kolo je otvoreno duelom Vodovoda 9. januar i Dalibrana, a viđena je podjela bodova. U drugom derbiju dana, Kafe Pavle je savladao Kafe Flamingo/Nero, pa su sada Vodovod i Pavle izjednačeni na vrhu tabele. U ostalim mečevima, pobjede su ubilježili Sjetlina, Daiwa, Radis i MDM, bez većih iznenađenja uglavnom. Arbitri su bili Aleksandar Skoko i Srđan Kusmuk.
Zavjesa na jesenji dio šampionata će biti spuštena u nedjelju, 9. decembra, utakmicama 11. kola.

Igrač utakmice: Bojan Ilić (Dalibran)
Vodovod 9. januar: Zoran Pavlović, Duško Šehovac (k), Luka Božović, Đorđe Lackanović, Stefan Tomović, Petar Živković, Nikola Blagojević
Dalibran: Nenad Janković, Bojan Ilić (k), Jovica Vukadin, Nenad Samardžić, Boris Knežević, Dragan Bjelica, Brane Guja
Kolo je otvoreno derbi duelom, a zadovoljniji podjelom bodova može biti Dalibran, s obzirom da su bili u velikom zaostatku nakon prvog poluvremena. U drugom poluvremenu su uspjeli da se pregrupišu i da poravnaju rezultat, a igrač utakmice je Bojan Ilić, Dalibranov kapiten.
Kafe Flamingo/Nero – Kafe Pavle 3:5 (1:2)

Strijelci za Kafe Flamingo/Nero: Igor Obradović 2x, Nebojša Rudić
Strijelci za Kafe Pavle: LJubo Dilberović 2x, Vladimir Kulašinac, Đorđe Radić, Bojan Govedarica
Žuti karton: Đorđe Radić (Kafe Pavle)
Igrač utakmice: LJubo Dilberović (Kafe Pavle)
Kafe Flamingo/Nero: Nemanja Šuko, Miroslav Đerić, Marko Radović, Marko Samardžić (k), Nebojša Rudić, Arsen Hršum, Miloš Čolaković, Nemanja Obradović, Igor Obradović, Srđan Jokić
Kafe Pavle: Ognjen Jolović, LJubo Dilberović, Rajko Koprivica, Đorđe Radić, Vladimir Kulašinac (k), Bojan Govedarica, Damjan Sukara
Kafe Pavle je iskoristio remi Vodovoda i Dalibrana, pa se pobjedom nad Flamingosima izjednačio sa Vodovodom na vrhu tabele. Flamingo je prvi stigao do prednosti, ali Pavle brzo preokreće, stiže do tri gola prednosti i rutinski utakmicu privodi kraju. Igrač utakmice je LJubo Dilberović, dvostruki strijelac za pobjedničku ekipu.
Sjetlina – Andžić 5:3 (2:2)

Strijelci za Sjetlinu: Goran Batković 2x, Edin Habibija 2x, Nemanja Govedarica
Strijelci za Andžić: Željko Jovičić, Vukašin Divljan, Đorđe Cicović
Igrač utakmice: Edin Habibija (Sjetlina)
Sjetlina: Dražen Lakić, Dražan Kusmuk, Goran Batković, Nenad Tadić (k), Nemanja Govedarica, Edin Habibija
Andžić: Dejan Ivanović, Željko Jovičić, Vukašin Divljan, LJubiša Cincar, Đorđe Cicović (k), Radoš Srdanović, Dragan Cicović
Sjetlina je opravdala ulogu favorita i ubilježila tri boda protiv Andžića. Andžić je čak poveo sa 2:0, ali ubrzo Sjetlina pali motore i stiže do preokreta i ubjedljive prednosti od 5:2. U finišu Andžić stiže do počasnog pogotka, a igrač utakmice i igrač kola je Sjetlinin Edin Habibija.
Daiwa – Olimp 6:4 (1:1)

Strijelci za Daiwu: Stanislav Guja, Nikola Skokić, Miroslav Lazarević 2x, Milan Stanišić, Darko Regoje
Strijelci za Olimp: Nikola Brezo, Mladen Janković 2x, Milan Govedarica
Igrač utakmice: Miroslav Lazarević (Daiwa)
Daiwa: Darko Regoje (k), Miroslav Lazarević, Nikola Skokić, Srđan Delipara, Stanislav Guja, Slaven Vučićević
Olimp: Radenko Kovačević, Srboljub Tadić, Bojan Gluhović, Mladen Janković (k), NJegoš Petrović, Milan Govedarica, Nikola Brezo, Nemanja Slijepčević
Daiwa i Olimp su odigrali najefikasniju utakmicu u ovom kolu, a bodovi idu Daiwi. Prvo poluvrijeme nije slutilo na neku goleadu, a u drugom poluvremenu se borba rasplamsala. Prvi je na meču Olimp došao do prednosti, ali onda Daiwa ulazi u seriju i stiže do prednosti od 4:1. U samom finišu ipak Olimp stiže do izjednačenja, a Daiwa dolazi do pobjede sa dva gola u posljednja dva minuta meča. Najbolji igrač ovog sjajnog meča je Miroslav Lazarević, a njegov saigrač Slaven Vučićević je golman kola. NJegova odlična partija još više dobija na značaju s obzirom na to da je među stative stao silom prilika.
Kafe Izlog – Radis 1:2 (1:1)

Strijelac za Kafe Izlog: Mirko Jovančić
Strijelci za Radis: Nebojša Štrbac, Boris Jakovljević
Igrač utakmice: Boris Jakovljević (Radis)
Kafe Izlog: Nikola Radan, Ognjen Milinković, Đorđe Radan, Bojan Topalović, Radivoje Maunaga (k), Milan Gojković, Mirko Jovančić
Radis: Đorđe Tešanović, Dejan Dragutinović, Boris Jakovljević, Siniša Vuksanović, Nebojša Štrbac (k), Aleksandar Bogdanović, Vladan Kovačević
Nasuprot prethodnom duelu, Kafe Izlog i Radis su odigrali meč sa najmanje golova u kolu. Radis je prvi stigao do prednosti, Izlog izjednačava u finišu prvog perioda, a Boris Jakovljević donosi pobjedu Radisu četiri minuta prije kraja susreta. Upravo je pomenuti Jakovljević igrač utakmice.
Zlatna zemlja – MDM 2:3 (1:1)

Strijelci za Zlatnu zemlju: Saša Vučićević, Mladen Kovačević
Strijelci za MDM: Marko Ždrale, Bojan Ćorluka, Đorđe Gračanin
Igrač utakmice: Marko Ždrale (MDM)
Zlatna zemlja: Đorđe Đukić, Milan Dragaš, Dragan Vukadin (k), Siniša Karišik, Mladen Kovačević, Saša Vučićević, Predrag Karišik
MDM: Janko Jokić, Nenad Rebrinović, Bojan Petrović, Đorđe Gračanin, Goran Ćorluka (k), Marko Ždrale, Bojan Ćorluka
Ovonedjeljni program je zatvoren trijumfom MDM-a nad Zlatnom zemljom. Zlatna zemlja je prva povela, ali MDM uspijeva da preokrene sa tri pogotka. U finišu susreta je Zlatna zemlja uspjela samo da ublaži poraz, a igrač utakmice je Marko Ždrale iz pobjedničke ekipe.