Liga rekreativaca: Kafe Pavle jesenji šampion

0

U nedjelju je u SC Olimp odigrano 11. kolo Lige rekreativaca, posljednje u jesenjem dijelu prvenstva, a Kafe Pavle ima tu čast da zimuje na vrhu tabele.

Kafe Pavle je ubjedljivom pobjedom nad Sjetlinom obezbijedio titulu jesenjeg šampiona, a tome je u mnogome kumovao i kiks Vodovoda 9. januar, koji je remizirao sa Radisom. Dalibran, koji zimuje na trećoj poziciji, je savladao MDM, a pobjede su još ubilježili Kafe Izlog, Andžić i Zlatna zemlja. Djelioci pravde su bili Srđan Kusmuk i Aleksandar Skoko.

Što se tiče liste strijelaca, na polusezoni su na vrhu Đorđe Grubačić, Bojan Govedarica i Đorđe Lackanović sa po 13 postignutih pogodaka.

Planirano je da posljednje kolo jesenjeg dijela prvenstva bude odigrano 9. decembra, ali je zbog nestanka električne energije u našem gradu odloženo.

Dakle, naši majstori na petoparcu odlaze na zasluženi odmor, a prvenstvo se nastavlja 24. marta, utakmicama 12. kola.

Kafe Pavle – Sjetlina 10:1 (6:1)

Strijelci za Kafe Pavle: Damjan Sukara 4x, Bojan Govedarica 2x, Đorđe Radić, Zoran Kuzmanović, Vladimir Čavarkapa (ag), Ognjen Jolović
Strijelac za Sjetlinu: Nenad Tadić
Igrač utakmice: Damjan Sukara (Kafe Pavle)

Kafe Pavle: Ognjen Jolović, LJubo Dilberović, Damjan Sukara, Đorđe Radić, Bojan Govedarica, Rajko Koprivica (k), Zoran Kuzmanović

Sjetlina: Dražen Lakić, Stefan Tadić, Dražen Kusmuk, Nenad Tadić (k), Vladimir Čavarkapa, Goran Batković

Kafe Pavle je deklasirao Sjetlinu i obezbijedio zimovanje na prvom mjestu na tabeli. Oslabljena Sjetlina nije imala šanse protiv izuzetno raspoloženih igrača Kafe Pavla, a posebno se istakao Damjan Sukara, četvorostruki strijelac, koji je proglašen najboljim igračem utakmice i najboljim igračem kola.

Radis – Vodovod 9. januar 2:2 (0:1)

Strijelci za Radis: Aleksandar Okuka, Stefan Tomović (ag)
Strijelci za Vodovod 9. januar: Đorđe Lackanović, Vladan Kovačević (ag)
Igrač utakmice: Vladan Kovačević (Radis)

Radis: Siniša Vuksanović, Nebojša Štrbac (k), Nemanja Đuričić, Dejan Dragutinović, Vladan Kovačević, Boris Jakovljević, Aleksandar Okuka

Vodovod 9. januar: Zoran Pavlović, Stefan Tomović, Đorđe Lackanović, Boris Palamar, Duško Šehovac (k), Milan Čvoro, Branislav Guja, Petar Živković

Radis je napravio mali podvig remizirajući protiv Vodovoda 9. januar. Imao je Vodovod prednost od 2:0 do posljednjih 10 minuta susreta, ali se nisu predavali igrači Radisa i sa dva pogotka u finišu susreta su došli do zasluženog boda protiv jedne od najboljih ekipa u takmičenju. Igrač utakmice je Vladan Kovačević, na čiju sjajnu partiju nije bacio sijenku ni nesrećan autogol, a i najbolji golman kola nam dolazi iz Radisa – u pitanju je Siniša Vuksanović.

Olimp – Kafe Izlog 6:10 (2:5)

Strijelci za Olimp: Radislav Petrović, Bojan Gluhović, Srboljub Tadić 2x, Mladen Janković, Milan Govedarica
Strijelci za Kafe Izlog: Aleksandar Gunjak 5x, Bojan Topalović 4x, Ognjen Milinković
Žuti kartoni: Aleksandar Gunjak (Kafe Izlog), Srboljub Tadić (Olimp)
Igrač utakmice: Bojan Topalović (Kafe Izlog)

Olimp: Radenko Kovačević, Mladen Janković (k), Srboljub Tadić, Bojan Gluhović, Radislav Petrović, NJegoš Petrović, Milan Govedarica

Kafe Izlog: Nikola Radan, Ognjen Milinković, Bojan Topalović (k), Mirko Jovančić, Đorđe Radan, Aleksandar Gunjak, Dražen Maunaga

Prava goleada je viđena na susretu Olimpa i Kafe Izloga, a bodovi idu Izlogu. U prvom poluvremenu i početkom drugog je viđena prava rezultatska vrteška, a u finišu susreta Kafe Izlog dodaje gas i dolazi do nova tri boda. Golgeterskim učinkom se istakao Aleksandar Gunjak, petorostruki strijelac, a igrač utakmice je kapiten njegove ekipe Bojan Topalović.

Dalibran – MDM 4:1 (2:0)

Strijelci za Dalibran: Bojan Ilić 2x, Jovica Vukadin, Bojan Petrović (ag)
Strijelac za MDM: Nenad Rebrinović
Igrač utakmice: Jovica Vukadin (Dalibran)

Dalibran: Nenad Janković, Jovica Vukadin, Dragan Bjelica, Bojan Ilić (k), Nenad Samardžić, Boris Knežević, Milan Pandurević

MDM: Janko Jokić, Bojan Ćorluka, Goran Ćorluka (k), Đorđe Gračanin, Bojan Petrović, Nenad Rebrinović, Aleksandar Rističević

Dalibran je simultankom protiv MDM-a još jednom opravdao ulogu favorita i došao do nova tri boda. Solidnu prednost su momci u plavim dresovima ostvarili u prvom poluvremenu, a u drugom su rutinski priveli utakmicu kraju. Igrač utakmice je Dalibranov Jovica Vukadin.

Andžić – Daiwa 5:3 (1:2)

Strijelci za Andžić: Đorđe Cicović 2x, Vukašin Divljan, Dragan Cicović, Željko Jovičić
Strijelci za Daiwu: Darko Regoje, Srđan Delipara, Milan Stanišić
Žuti karton: Stanislav Guja (Daiwa)
Igrač utakmice: Đorđe Cicović (Andžić)

Andžić: LJubiša Cincar, Đorđe Cicović (k), Vukašin Divljan, Dragan Cicović, Željko Jovičić, Radoš Srdanović

Daiwa: Milan Skoko, Srđan Delipara, Stanislav Guja, Darko Regoje (k), Slaven Vučićević, Nikola Skokić, Milan Stanišić

Andžić je savladao Daiwu i došao do druge pobjede u sezoni. Nakon prvog poluvremena Daiwa je imala gol prednosti, ali su igrači Andžića odigrali maestralno drugo poluvrijeme i obezbijedili tri boda. Igrač utakmice je Đorđe Cicović, dvostruki strijelac za pobjedničku ekipu.

Zlatna zemlja – Kafe Flamingo/Nero 3:2 (1:0)

Strijelci za Zlatnu zemlju: Radomir Pržulj, Milan Dragaš, Saša Vučićević
Strijelci za Kafe Flamingo/Nero: Miloš Čolaković, Arsen Hršum
Žuti karton: Miloš Čolaković (Kafe Flamingo/Nero)
Igrač utakmice: Saša Vučićević (Zlatna zemlja)

Zlatna zemlja: Đorđe Đukić, Dragan Vukadin (k), Radomir Pržulj, Milan Dragaš, Saša Vučićević, Mladen Kovačević, Miloš Vuksanović, Filip Škipina

Kafe Flamingo/Nero: Nemanja Šuko, Marko Samardžić (k), Miroslav Đerić, Igor Obradović, Arsen Hršum, Nebojša Rudić, Marko Radović, Miloš Čolaković

Posljednja utakmica u 2018. godini nam je donijela veliki preokret Zlatne zemlje protiv Flamingosa. Flamingo je imao prednost od 2:1 do samog finiša meča, ali Zlatna zemlja postiže dva gola u zadnja dva minuta za velika tri boda. Igrač utakmice je Saša Vučićević, strijelac pobjedonosnog pogotka za Zlatnu zemlju.