Karamatić Slaviji donio remi

0

ISTOČNO SARAJEVO – Fudbaleri Slavije u 26. kolu Premijer lige BiH na svom terenu igrali su neriješeno sa Olimpikom 2:2 i tako nisu uspjeli da se još više udalje iz opasne zone.

Obje ekipe su u meč ušle ofanzivno, a u takvoj igri bolje su se snašli fudbaleri Olimpika, koji su u 13. minutu došli do prednosti. Haris Harba je u 13. minutu izveo korner sa desne strane, a Dženan Durak sam sa šest metara glavom smjestio loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije Irfan Smajić je sa desne strane uposlio Velibora Đurića, koji je sa desetak metara promašio prazan gol. U 42. minutu Vukašin Benović je sve dobro uradio po lijevoj strani, potom idealno uposlio Žarka Karamatića, koji je sa nekih 12 metara šutirao preko gola. Samo nekoliko trenutaka kasnije, tačnije u 43. minutu, Lazar Vidić je centrirao sa desne strane, a lopta je pogodila Asima Škaljića.

Domaći igrači su tražili od glavnog arbitra Dragana Skakića iz Gradiške da dosudi najstrožu kaznu, a on je zbog žučnih protesta dodijelio žute kartone fudbalerima Slavije Ognjenu Todoroviću i Predragu Papazu i pokazao da se igra nastavi.

U 46. minutu Todorović je iz slobodnog udarca sa lijeve strane šutirao, golman gostiju Dino Hamzić je odbio loptu na koju je natrčao Dejan Rašević i smjestio je u mrežu za 1:1. Dva minuta kasnije kontranapad Duraka, koji je dugom loptom uposlio Đurića, a ovaj je pogodio za 1:2. U 55. minutu kasnije novo izjednačenje. Vidić je prošao po lijevoj strani, centrirao za Karamatića, koji je preciznim šutem pogodio za 2:2. Gosti su mogli do cijelog plijena u 79. minutu, kada je Đurić sa 25 metara pogodio prečku.

U 27. kolu, koje se igra u srijedu, 9. maja, sastaju se: TUZLA: Sloboda – Čelik, BANjALUKA: Borac – GOŠK, GRADAČAC: Zvijezda Gradačac – Velež, SARAJEVO: Željezničar – Slavija, SARAJEVO: Olimpik – Sarajevo, MOSTAR: Zrinjski – Kozara, TRAVNIK: Travnik – Leotar, PRIJEDOR: Rudar Prijedor – Široki Brijeg.
Rezultati 26. kola

ZENICA: Čelik – Široki Brijeg 0:0

TREBINjE: Leotar – Rudar Prijedor 1:0 (Aničić 47)

GRADIŠKA: Kozara – Travnik 1:2 (Pehilj 1 – Zatagić 12, Ribić 56)

SARAJEVO: Sarajevo – Zrinjski igrano sinoć

ISTOČNO SARAJEVO: Slavija – Olimpik 2:2 (Rašević 46, Karamatić 55 – Durak 13, Đurić 48)

MOSTAR: Velež – Željezničar 1:2 (Zvonić 25 – Kvesić 10, Jamak 74)

GABELA: GOŠK – Zvijezda Gradačac 2:1 (Džafić 49, Raič 52 – Jakovljević 77)

TUZLA: Sloboda – Borac 0:1 (Kajkut 68)