Због поледице повећан број пацијената са преломима

9

На подручју општине Пале у претходна два дана због ниске температуре ваздуха и поледице јавио се већи број пацијената са повредама екстремитета, речено је Срни у Служби хитне помоћи.

„Прије пар дана када су били јаки минуси дешавали су чести падови и ломови. То су биле повреде руку, ноге, главе, имали смо и шивења“, наводе из ове службе.

У Служби хитне помоћи кажу да су пацијенте средње и старије доби упућивали и у Болницу „Србија“ у Источно Сарајево.

Вршилац дужности директора Комуналног предузећа Пале Драган Бејатовић рекао је Срни да до сада нису добијали пријаве и жалбе грађана на евентуалне повреде на пјешачким зонама.

Он је истакао да је проходност на свим пјешачким зонама, око 27 километара колико по програму „Комунално“ предузеће одржава, у потпуности обезбијеђена, степеништа очишћена, а шеталиште посипано фракцијом-пијеском цијелом његовом дужином.

„Предузеће `Комунално` у наредном периоду трудиће се да прошири опсег свог д‌јеловања и на све могуће начине помогне и олакша кретање свих грађана општине Пале“, поручио је Бејатовић.

Он је објаснио да њихово предузеће није задужено за чишћење приватних посједа, улазних стубишта и степеница, тротоара зграда заједнице етажних власника, прилаза зградама, јавним институцијама, приватним предузећима.

(www.palelive.com / Срна)

Прати тему
Обавијeсти мe о
9 Коментара
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

„Он је објаснио да њихово предузеће није задужено за чишћење приватних посједа, улазних стубишта и степеница, тротоара зграда заједнице етажних власника, прилаза зградама, јавним институцијама, приватним предузећима.“

Ovo razumijem,….nije mi jasno dal je njihov posao da ono što čiste po trotoarima i cesti istresu na moj ulaz?

Па предузеће не чисти ни оно што им је надлежност.

Kome od navedenih pripadaju trg i setaliste, jer ocisceni bili nisu.

Као да не живимо у истом мјесту, као да ми не ходамо поменутим путевима и тротоарима. Боље да нису давали никакву изјаву, овако нас лажу у очи да је проходност на свим пјешачким зонама у потпуности обезбијеђена.
Ко треба да одржава нпр. тротоар око и испред дома културе, парохијског дома и сл.?

У чијој је надлежности улица у вашем комшилуку испред рибарнице и у продужетку улица Н.Тесле бивша В.Караџића (никад се не чисти)?

Nije odgovor Marku nego pitanje za komunalno,direktora !

Koliko para toliko muzike… Porez na stanove i kuce je simbolican, a porez na stambene zgrade vjerovatno i ne postoji jer one prakticno nisu nicije…

Dakle, odakle bi sve te pare trebale da dodju pa da sve uvijek bude ocisceno? Jer ne ocekuje to samo onaj u gradu, vec isto ocekivanje postoji i u najzabacenijem paljanskom zaseoku – i onaj tamo ocekuje da mu drzava redovno cisti put do kuce.

Poredjenja radi, ja zivim u jednoj nazovi uredjenoj drzavi. Godisnji porez na prosjecnu kucu u toj „uredjenoj drzavi“ je oko 100 puta veci (bukvano i bez pretjerivanja) nego porez na kucu slicne velicne na Palama. Pri cemu prosjecna zarada ovde nije 100 puta veca nego tu, nije ni 10 puta veca, vec mozda jedno 4 puta. No i pored tolikog poreza od kojeg usi otpadaju, onaj opstinski kamion sto cisti ulice nije bas nesto pohitan da se stvori cim malo snijega napada. Vec za ciscenje sporednih ulica saceka da prestane padati pa da onda prodje, sto moze uzeti i 2-3 dana. I onda kad ta grtalica konacno prodje, redovno skoro svima zatrpa prilaz sa ulice prema kuci, sto vlasnici moraju sami odlopatati. A zaliti se mogu upravi vodovoda…

da sve uvijek bude ocisceno“, uvijek, kada uvijek? Gospodine ove „sezone“ je snijeg pao dva, tri puta i ova poledica je od jednog snijega…
Sto se tice poreza, deda, baba i tetka mi zive u Bonu u jako komotnom stanu. Provjerio sam sa tetkom koliko ih dodje godisnji porez, da ne pisem bezveze cifre uglavnom deda to moze da plati petinom jedne mjesecne penzije… Deda je inace zaradio penziju radeci u auto servisu.

Pa plaća se i u našoj nazovi neuređenoj državi porez na nekretnine, i na stanove i na kuće, poneko je oslobođen. Pored toga svaki stan u prvoj gradskoj zoni plaća godišne gradu 20-30KM komunalne takse koja je namjenjena upravo za ovakve stvari, čišćenje pješačkih zona i uređenje zelenih površina. Oni (komunalno) misle jednom prođu, očiste, pospu so i to je to.