U Brčkom „Mladost“ uspješnija od „Studenta“

0

Od naših odbojkaških klubova tokom vikenda igrali su samo odbojkaši Studenta, Jahorinke su još na poštedi, a najmlađi odbojkaški klub iz Pala ekipa „Mokrog“ bila je slobodna.

U 6. kolu Premijer lige BiH naši Studenti nastupali su u Brčkom protiv lidera na tabeli, odbojkaša Mladosti. Poslije neizvijesne, uzbudljive igre, gdje su odlučivale nijanse i sportska sreća, domaćin je slavio sa 3:0 (26:24; 25:23; 25:16), teže nego što to rezultat pokazuje.

Ekipa iz  Pala pokazala je htijenje, želju za igrom, borbenost, ali u prelomnim trenucima meča ostajali su bez daha i koncentracije. U završnici prvog seta „Studenti“ imaju 24:20 i četiri set lopte koje su prokockane, a u finišu drugog seta 21:16 što nije bilo dovoljno da privedu kraju taj dio igre u svoju korist. Mladost je u napadu odlučnija, čvršća u bloku, dobro se brani i semafor pokazuje 25:23 i 2:0 za četu iz Brčkog.

U posljednju dionicu utakmice igrači trenera Vladana Savića ulaze sa praznim baterijama, domaćin rutinskom igrom to koristi i razultatom 25:16 meč privodi kraju za konačnih 3:0.

Redovi Paljana bili su oslabljeni, zbog bolesti nisu igrali: najbolji igrač Marko Tadić i pouzdani „libero“ Bojan Aleksić, što se u priličnoj mjeri odrazilo i na razultat.

U 7. kolu 12. novembra naši „Studenti“ imaju priliku za popravni kada im na noge dolaze odbojkaši „Jedinstva“ iz Brčkog.

„Jahorinke“ još na odmoru, „Mokro“ slobodno

Odbojkašice Jahorine zbog bolesti odgodile su utakmice: trećeg, četvrtog, petog, šestog kao i sljedećeg – sedmog kola, a na teren izlaze u osmom 19. novembra kad će ugostiti Mladost iz Sarajeva.

U 7. kolu Prve lige Republike Srpske grupa Istok, odbojkaši „Mokrog“ bili su slobodni, a u osmom 12.novembra naši „Mokrani“ u derbiju igraju u Gacku. Imaju prvu „meč loptu“ i priliku da pobjedom „ovjere“ takmičenje u drugoj fazi odbojkaškog prvenstva Srpske. Kapitenu ekipe Bojanu Čvoru i ostalim igračima želimo da ostvare sportske ambicije.