Тражи се начин за запошљавање још 2.124 потомка погинулих бораца

1

БИЈЕЉИНА – На запослење чекају још 2.124 потомка погинулих бораца, а начелну подршку за рјешавање овог питања Републичка организација породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила добила је од предсједника Републике Милорада Додика и премијера Радована Вишковића, те као добре примјере издвојила Фонд за пензијско и инвалидско осигурање, „Воде Српске“ и Пореску управу који су запослили знатан дио ове популације.

„Ријеч је о одраслим људима који су завршили школовање и иза којих би требало да стане цијело друштво с циљем рјешавања питања њихове егзистенције, изјавила је данас предсједник Републичке организација породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Исидора Граорац.

Према њеним ријечима, друштво и на тај начин треба да покаже поштовање према жртви и према д‌јеци која су у рату изгубила оца, ослонац и залеђину.

Од укупног броја незапослених 168 је у Бијељини.

Према ријечима Граорчеве, међу 2.124 потомка погинулих српских бораца који се налазе на Заводу за запошљавање Републике Српске су 84 економиста, 64 њих просвјетног смјера, укупно више од 300 са високом стручном спремом.

Граорчева каже да је проблем запошљавања алармантан за ову популацију, а то је била и тема округлог стола у Бијељини „Запошљавање д‌јеце погинулих/несталих бораца – проблеми – како их ријешити“, који је један од првих који су планирани у наредном периоду.

Она је истакла да су добили начелну подршку предсједника Републике Милорада Додика и премијера Радована Вишковића да је ово питање на које већ једном треба ставити тачку, а као добре примјере издвојила је Фонд за пензијско и инвалидско осигурање, „Воде Српске“ и Пореску управу који су запослили знатан дио д‌јеце погинулих бораца.

„Ђеца погинулих бораца траже само једну прилику за запослење, коју ћемо ми послије, као самостални људи, појединачно искористити или не искористити, то је најмање што можемо очекивати од друштва“, закључила је Граорчева.

Она је додала да ова популација не жели да је третирају као социјални случај.

„Не желимо да нас било ко тако третира, ми то нисмо и ми са поносом говоримо ко смо и шта смо, д‌јеца људи који су створили ову Републику Српску и тражимо само улазницу за радно мјесто, а када добијемо прилику на нама је да одговорно задржимо то радно мјесто“, рекла је Граорчева.

(www.palelive.com / Срна)

Прати тему
Обавијeсти мe о
1 Коментар
Ugrađene povratne informacije
Pogledaj sve komentare

Za početak da se svi učlane u neku vladajuću stranku i problem se moze riješiti za nekoliko mjeseci.