Оštećena Romanija!

0

Da fudbalski klubovi neće biti jedina prepreka Romaniji za ulazak u prvu ligu, nagovjestila su predhodna kola. Sudijska krađa se nastavila i u Šekovićima koji su dobili poklon penal u 90 minutu susreta i izjednačili rezultat na 3:3. Izgubljeni su jako važni bodovi, jer bi sa tri boda Romanija izbila na čelo tabele. Mladost iz Obarske je izgubila u Ugljeviku 2:1, dok su Proleter iz Dvorova i Napredak iz Janje remizirali 2:2. Ovako Romanija ostaje druga, sa bodom zaostatka za vodećom Mladosti.

Utakmica je počela jako loše po Romaniju. Nakon dobre igre, jedan na izgled bezazlen centaršut sa desne strane poslije udarca glavom završava u mreži, bilo je 1:0, igrao se ’15 minut. To je bilo sve od strane domaćina u prvom poluvremenu. Roma je stezala obruč i pred sam kraj prvog poluvremena izjednačila. Strelac je bio Blagojević, poslije prodora po desnoj strani.

U drugom poluvremenu Roma preuzima sve konce igre i u ’50 minutu postiže pogodak za 1:2. Strelac je bio Knežević, poslije centaršuta Blagojevića. Nastavak utakmice je nagovještavao da će Roma postići još jedan pogodak, no to se nije desilo. Izjednačenje je usledilo deset minuta kasnije, lopta je na svom putu okrznula Samardžića i prevarila golmana Romanije Vojinovića. Uslijedio je period igre u kome je Romanija napadala, a Šekovići se branili. U ’85 minutu, kontra napad Romanije, lopta je došla do Blagojevića koji je pretrčao cijelu polovinu terena i postigao pogodak za 2:3.

U ’88 minutu je izgledalo da će utakmica biti prekinuta, poslije sitnih čarki na terenu. Protivnički igrač je udario Savića na očigled sudije Stankovića i provukao se bez kartona, što je povuklo varnice i na terenu koji ne ispunjava uslove za drugu ligu, se za tili čas našla sva publika koja je došla da posmatra utakmicu. Umjesto kartona i prekršaja za Romaniju, sudija dosuđuje prekršaj domaćinu. Usledio je centrašut sa 40 metara, poslije koga je sudija pokazao na jedanaesterac dok je lopta još bila u vazduhu. Ni jedan od gostujućih igrača nije bio na zemlji, čak više na trenutak ni domaćini nisu znali šta je sudija svirao. Žuti karton je pokazan Vukadinu, koji je bio potpuno sam na ivici šesnaesterca i to mu je treći žuti karton, zbog koga će morati pauzirati protiv Vlasenice u subotu. Čista sudijska krađa kakva se sve češće viđa na fudbalskim terenima u BiH. Priliku za popravni Romanija će imati u subotu na Palama, „na noge“ dočekuje trećeplasiranu Vlasenicu.

Romanija: Vojinović, Pljevaljčić, Vukadin, Samardžić (’65 Gutalj), Govedarica, Granzov (’70 Vilaret), Savić, Delipara, Aleksić (’80 Mičeta), Blagojević, Knežević