Slavija razočarala protiv Budućnosti

0

Fudbaleri Slavije poraženi su na domaćem terenu od Budućnosti 2:3 u utakmici 4. kola Premijer lige BiH. Nakon što su u prva tri kola osvojili šest bodova fudbaleri iz Istočnog Sarajeva su neočekivano poraženi od tima iz Banovića.

Prvi aplauzi na tribinama desili su se u 19. minutu kada je Nestorović s 35 metara gađao za par centimetara iznad prečke. U 24. minutu novo uzbuđenje pred gostujućim golom. Bojan Jamina je šutirao s desetak metara iskosa s desne strane, ali je lopta pogodila stativu.

Iako je Slavija imala blagu terensku inicijativu gosti su se u 23. minutu prvi radovali. Zrnanović je ubacio loptu iz auta, Dujković pogriješio na istrčavanju, a Ikanoviću nije bilo teško da sa gol linije zatrese mrežu. Novi šok za domaće desio se u 49. minutu. Šmigalović je pobjegao kompletnoj odbrani Slavije, ušao i šesnaesterac i rutinski savladao nemoćnog Dujkovića za 0:2. Fudbaleri Slavije su se probudili nakon drugog pogotka i agresivnije krenuli ka Husićevom golu. Takva igra im se isplatila u 56. minutu kada je Regoje topovski šutirao, a Husić na kratko odbio loptu na koju je natrčao Igor Radovanović i smjestio je u nebranjeni dio mreže. Ali, gosti su u 76. minutu preko Haskića iz još jednog kontranapada uspjeli da dođu do 1:3. Četiri minuta prije kraja Kurtić je igrao rukum u svom kaznenom prostoru, a Bojan Regoje milimetarski precizno savladao Husića sa bijele tačke za 2:3. Na kraju se ispostavilo da je to i konačan rezultat utakmice koju će u Slaviji brzo zaboraviti.

SLAVIJA – BUDUĆNOST 2:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Ikanović (43), 0:2 Šmigalović (49), 1:2 I.Radovanović (56), 1:3 Haskić (76), 2:3 Regoje (86 iz penala), stadion: SRC Slavija, gledalaca: 1.000, sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad), pomoćnici: Rodoljub Topić (Čelinac) i Elvir Grabus (Travnik), delegat: Slobodan Đorđić (Bijeljina), žuti kartoni: Todorović, Simić (Slavija), Šmigalović, Halilović, Kurtić, Husić (Budućnost).

SLAVIJA: Dujković, Regoje, Popović (od 52. B.Šešlija), Simić, Todorović, Perišić (od 80. Radonja), Jamina, Nestorović, Oglečevac (od 46. Rašević), Stanković, I.Radovanović. Trener: Dragan Bjelica.

BUDUĆNOST: Husić, Omić, Kurtić, Čergić, Zrnanović, Halilović, Smajić (od 72. Čolić, od 90. Kavazović), Sarajlić, Haskić, Šmigalović, Ikanović (od 64. Jahić). Trener: Munever Rizvić.