Slavija nije uspjela iznenaditi u Mostaru

0

Iako Slaviju krase dobre igre i rezultati ovog proljeća, u Mostaru nisu uspjeli pomrsiti račune Zrinjskom koji je tako ostao u lovu na Evropu. Nakon tri vezane pobjede, izabranici Vlade Čapljića položili su oružje, a po samom početku činilo se da će nastaviti sjajnu seriju.

Dejan Rašević je nakon greške Džidića postigao jedan od najbržih pogodaka ove sezone u Premijer ligi, svega petnaestak sekundi igre bilo je dovoljno za veliko slavlje gostujućih fudbalera. Imala je Slavija nekoliko prilika da udvostruči prednost, a kazna je stigla u završnici prvog dijela tačnije u 42. minuti.

Pehar se izborio za loptu, uputio centaršut, a Žuržinov glavom loptu zakucao u mrežu Dujkovića. U nastavku Zrinjski bolji. U 60. minuti Pehar asistira, a Žuržinov prizemnim udarcem pogodio za vodstvo domaćih. U finišu još jedan gol u mreži gostiju. Rezervista Bibić je postavio konačnih 3:1.