Slavija i Velež remizirali na Bjelašnici

0

Slavija je odigrala svoju drugu kontrolnu utakmicu tokom ljetnih priprema za sezonu 2012/13. Nakon Olimpica u Kiseljaku (1:0 za Slaviju golom Mijatovića), protivnik je na igralištu na Bjelašnici bio mostarski Velež, a rezultat je na kraju glasio 1:1.

Prva je u vođstvo došla Slavija i to u 10. minuti. Marko Mirosavljević je centrirao iz kornera s desne strane, Lazar Vidić prvi reagovao glavom, a Edin Dudo loptu samo pospremio u mrežu za 0:1.

U drugom dijelu Rođeni su bili dominantiniji i u 52. minuti imali lijepu priliku za izjednačenje. Maid Jaganjac je lijepo prošao po lijevoj strani, centirao, ali je Škaljić glavom šutirao pravo u golmana Stefana Tomovića.  Ipak, tri minute kasnije postavljen je konačan rezultat. Serdarević je centrirao s desne strane, a ovaj put Škaljić ne griješi, glavom sa osam metara šalje loptu u donji desni ugao ispruženog Stefana Tomovića. Imao je Velež još dvije odlične prilike za dođstvo, ali je prvo Tomović efektno zaustavio loptu  koju je u 77. minuti šutirao usamljeni Škaljić sa 14 metara, a onda je Goran Popović gotovo na gol liniji u 81. minuti zaustavio loptu i sačuvao svoju mrežu.

VELEŽ – SLAVIJA 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Dudo 10, 1:1 Škaljić 55, Igralište: SC ‘’Bjelašnica’’, Gledalaca: 50, Sudija: Mirza Tićić (Sarajevo), Pomoćnici: Admir Šehović i Dženan Milić (Sarajevo), Žuti karton: Idrizović (Slavija).