Silne „Jahorinke“

0

U zaostalom meču 6. kola Premijer lige BiH naše „Jahorinke“ bile su ubjedljive u Mokrom, protiv odbojkašica iz Modriče. Zasluženo su slavile maksimalnim razultatom 3:0.

Sjajno su Paljanke ušle u meč. Od početka, dale su do znanja rivalkama da su raspoložene za igru, prepustivši im u prvom setu 13. poena. U nastavku su  „Slijepčevićke“ i drugarice zadržale visok nivo igre, demonstrirajući raznovrstan i ubojit napad, čvrstinu na mreži i sigurnu odbranu. Riješile su ostala dva seta u svoju korist, 25:12, 25:15 i očekivano došle do zaslužene pobijede.

U redovima domaćina briljirala je „korektor“ Veselinka-Vesela Slijepčević, izvarednu podršku je imala „srednjih blokera“ Nadice Slijepčević i Jelene Bakmaz, pretile su ih Jovana Bakmaz, kapiten Nevena Čvoro, a sve je to organizovala kreator igre u redovima „Jahorine“ Jelena Tabaković. Zapaženu igru u odbrani  pružila je  i „libero“ Jovana Garić.

U redovima gostiju koji su se mučile u napadu, igrom se istakla „tehničar“ Sanja Žarić, a znala je da bljesne i Vanja Bencun.

Poslije odigranih 11.kola i sa utakmicom manje izabranice trenera Danila Tadića sa 19 bodova zauzimaju četvrto mjesto na tabeli Premijer lige.

U subotu 24. decembra naše odbojkašice igraju i zadnji zaostali meč 7. kola u Brčkom protiv aktuelnog i višestrukog prvaka „Jedinstva“.