Saša Ereš prvak svijeta u karateu u master kategoriji

0

VLASENICA – Član Karate kluba „Mladost“ iz Vlasenice Saša Ereš osvojio je zlatnu medalju u master kategoriji od 40 do 50 godina na prvenstvu svijeta održanom u Beogradu.

Ereš je u finalnoj borbi prvenstva, koje je održano pod okriljem Svjetske karate konfederacije, pobijedio predstavnika Brazila.

„Vraćam se iz Beograda zadovoljan i presrećan. Pobijedio sam u finalnoj borbi predstavnika Brazila, a tokom takmičenja sam savladao i predstavnike Srbije, Slovenije, Škotske“, rekao je Ereš Srni.

On je dodao da veliku zahvalnost duguje predsjedniku kluba i njegovom treneru Savi Majstoroviću.

„Ovo je medalja za našu Vlasenicu, mog trenera, klub, djecu koju i ja treniram, uz poruku da nastave mojim stopama“, naveo je četrdesetjednogodišnji Ereš.

On je zahvalio i opštini Vlasenica i donatorima koji su finansijski pomogli odlazak na takmičenje.

Erešov trener i predsjednik vlaseničkog karate kluba Savo Majstorović izjavio Srni da je fantastičan osjećaj imati prvaka svijeta u svom klubu i da je to nešto što se jednom u životu doživi.

„Godine rada su se isplatile. Naš klub od postojanja stvara vrhunske sportiste i nadamo se da će naši članovi imati još odličnih borbi i dosta medalja“, rekao je Majstorović.

Karate klub „Mladost“ osnovan je 1975. godine i ima 65 članova svih uzrasnih kategorija.