Romanija u Trnovu pala u finišu meča

0

Fudbaleri Romanije u Trnovu u derbiju četvrtog kola regionalnog „Juga“ poraženi su u finišu meča, razultatom 2:0 od ekipe Željeznice. Ravnopravno je bio sve do 89. minuta kada su domaćini golovima Muhameda Kosa i pogotkom u sudijskoj nadoknadi Slobodana Eleza slavili protiv Paljana.

U FK Romanija su zadovoljni ostvarenim u prvom dijelu sezone. Ekipa se konsolidovala, stasale su mlade snage koje će u budućnosti nisiti igru Paljana. Sa skorom od dvije domaće pobjede uz dva gostujuća poraza i osvojenih 6 bodova, sa utakmicom više trenutno se nalaze sa fudbalerima iz Rudog i Trnova na diobi prvog mjesta ligaške tabele.

Uz dobro obavljene pripreme u proljećnom dijelu sezone ekipa vidi svoju šansu za najviši plasman.

FK „Željeznica“ Trnovo – FK „Romanija“ Pale 2:0 / 0:0

Stadion „Kasarna“, Trnovo
Gledalaca: 30

Delegat, kontrolor: Velibor Bodiroga
Glavni sudija: Marko Domazet, pomoćnici Nikola Tešanović i Đorđe Krunić

Strijelci: 1:0 Muhamed Koso 89, 2:0 Slobodan Elez 90+3

Žuti kartoni: Miodrag Lalović, Slobodan Elez, Mirnes Koso, Sedin Mulaosmanović, Mirko Šehovac (Željeznica), Njegoš Muharemović, Nikola Kovačević, Luka Simić, Miloš Košarac, Aleksa Cerovina ( Romanija)

Željeznica: Šehovac; Bjelica, Elez, Lindov (od 46. Samouković), Lalović, Vuković, Mulaosmanović, Mi. Koso, Hromo (od 67. Sačić), Zimonjić, Me. Koso (od 90. Spiljak)

Romanija: Savo Karavdija, Nemanja Vuksanović, Nikola Kovačević, Luka Simić (od 63. Ilija Đukić), Miloš Košarac, Vladan Đapić (od 84. Aleksa Cerovina), Njegoš Muharemović, kapiten Nikola Šarović, Dejan Obradović, Miljan Antonić, Nemanja Slijepčević (od 88. Mihailo Drobnjak) Trener Srđan Kusmuk

U drugom meču kola OFK „Podgrab“ na terenu u Prači odigrao bez pobjednika 1:1 protiv Stakorine iz Čajniča, a slobodni su bili fudbaleri iz Rudog.

Tabela

1. Rudo -1 6
2. Željeznica -1 6
3. Romanija 6
4. Podgrab -1 4
5. Stakorina -1 1

U sljedećem petom kolu, posljednjem kolu jesenjeg dijela lige, fudbaleri Romanije biće slobodni, a igraće Stakorina – Željeznica i Rudo – Podgrab.

Pioniri i juniori Romanije poraženi, kadeti slavili

Tokom vikenda ligaške nastupe imale su i mlađe selekcije FK „Romanija“.

U trećem kolu Omladinske kvalitetne lige FSRS – Grupa „Jug“ Sarajevsko romanijsaka regija, pioniri i kadeti dočekali su vršnjake HE na Drini iz Višegrada. Pioniri su poraženi 0:3 (0:2), a kadeti su slavili sa 2:0 (2:0). U meču 4. kola Omladinske lige FS KS juniori Romanije igrali su na stadionu „Koševo“ sa sarajevom i izgubili 4:0.

Strijelci za pionire HE na Drini bili su Marko Kilibarda (8), David Dikić (16) i Uroš Jasika (68). Slavlje i tri boda za kadete Romanije donose Ognjen Jevtović pogotkim iz penala u 33. minuti, a pobjedu je ovjerio u 42. minuti Uroš Jugović.

Pioniri predvođeni trenerom Goranom Ivkovićem igrali su u sastavu: Miloš Kablar, kapiten Viktor Janković, Filip Janković, Marko Lazarević, Bogdan Simanić, Njegoš Jugović (Ilijan Golijanin), Luka Veljić (Miloš Perišić), Mihailo Pandurević, Miloš Baričanin, Nedeljko Kovačević, Milan Petrović.

Kadeti Romanije igrali su u sastavu: Radovan Gašanović, Nemanja Plakalović, Nemanja Brčkalo, Marko Maljukan (Vuk Blagojević), Uroš Jugović, Đorđe Lazić, Strahinja Jakovljević,Nikola Lazarević, Ognjen Jevtović, kapiten Igor Ilić, Filip Papić Trener: Goran Ivković.