„Romanija“ stala u Dvorovima

0

U sklopu devetog kola drugoligaškog „Istoka“ juče u Dvorovima fudbaleri „Napretka“ u goleadi savladali su sastav „Romanije“ sa 5:2 (1:0).

Romanija je bila značajno oslabljena na ovom gostovanju, nije bilo startera Nikole Blagojevića, Đorđa Jovanovića, Borislava Cicovića i golmana Nemanje Jokića, što ne umanjuje zasluženu pobjedu ekipe iz Dvorova.

Domaćini su odlično otvorili meč, pogotkom Jovana Lukića u 12. minutu poveli su sa 1:0 i sa tim razultatom su otišli na odmor.

U drugom poluvremenu viđena je prava geleada, četiri pogotka u mreži Paljana, a dva u „kanapi“ fudbalera „Proletera“. U 47. minutu Marko Maksimović je duplirao prednost, a Nemanja Rakić je u 53. pogodio za 3:0. Igralo se 55 minuta kada Miloš Košarac smanjuje na 3:1, a u 63. minutu domaćini pogotkom Nikole Gospavića imaju 4:1. Drugim golom Jovana Lakića u 86. minutu podižu na +4, a Marko Maljukan je u 89.minutu smanjio na 5:2, što je bio i konačan epilog ovog zanimljivog, sadržajnog i otvorenog duela.

Poslije odigranih devet kola fudbaleri „Romanije“ su treći na tabeli sa 16 bodova koliko ima i četvrti „Velež“, a lider „Jedinstvo“ iz Brodca ima tri boda više.

Izabranici Sretka Vuksanović Doktora narednog vikenda putuju u Nevesinje na susret sa „Veležom“.

Paljani su igrali u sastavu: Nikola Lazarević, Strahinja Čvoro, Milan Trobok (od 76. Nikola Stupar), Marko Maljukan, Miloš Košarac, Bogdan Simanić, kapiten Nemanja Lukić, Miloš Koroman (od 76. Đorđe Stupar), Marko Pandurević (od 84. Mihajlo Ignjić), Novica Elek, Nikola Cicović (od 84. Viktor Gluhović)