Romanija lako do novih bodova

0

Fudbaleri Romanije nisu imali većih problema u 13. kolu Regionalne lige grupa Jug. Iako je utakmica prema našem časovniku trajala samo 75 minuta, našim fudbalerima je bilo dovoljno da savladaju mladu ekipu Hercegovca iz Bileće sa 2:0 (1:0).

Utakmica nije obilovala lijepim potezima ni tečnom igrom. Neravan teren, po ko zna koji put je umanjio znanje i umjeće ekipa. Jedini koji se danas istakao i odskočio od ostalih bio je Tadić, koji je i postigao prvi pogodak u 39. minutu. Jednu dubinsku loptu je dobro ispratio, izašao pred golmana gostiju Milojevića, šutirao, međutim lopta se odbila i tek nakon drugog pokušaja mreža se zatresla.

U nastavku smo gledali slabiju predstavu. Domaći su napadali, međutim nije bilo dobrih završnih pasova. Lopta je lutala i tražila put do gola. Dvije polušanse je imao Blagojević, međutim nije se dobro snašao. Pred kraj utakmice sjajno je nakon blokiranog šuta reagovao Kovačević Nikola i polu volej udarcem pospremio loptu u desni ugao za konačnih 2:0. Bilo je to jednu minutu prije kraja susreta, koji je prema našem časovniku završen deset minuta ranije u drugom i pet minuta ranije u prvom poluvremenu.

Romanija je upisala 3 boda, a naredno kolo naša ekipa će biti slobodna. Sljedeći susret se igra 28. aprila u Palama kada dolazi Željeznica koja je u ovom kolu savladala Rudo sa 1:0.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/fk-romanija-fk-hercegovac-april-2013/] width=[54] height=[54] title=[FK Romanija – FK Hercegovac] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}