„Stanišić“ pobjednik 55. Turnira u malom fudbalu

0

Sinoć je u Palama održano finale 55. po redu Tradicionalnog turnira u malom fudbalu „Pale 2014“, a nakon 40 minuta finala bolja je bila ekipa Stanišić d.o.o. i slavila 3:1 protiv XXX d.o.o.

Tradicionalni turnir u malom fudbalu je na mali jubilej, 55. put u svojoj istoriji dobio novog pobjednika. Oko 900 gledalaca u SPC Peki je gledalo uzbudljivu i dinamičnu utakmicu i neizvijesnost do posljednjih minuta.

Ekipa Stanišić d.o.o. sastavljena od nekoliko futsal profesionalaca se revanširala ekipi XXX za poraz u grupi i slavila zasluženo sa 3:1.

Utakmica je otvorena oprezno i sa jedne i sa druge strane. U 17. minutu lopta je na lijevoj strani, odbrana XXX kasni, ne zatvara na vrijeme Tadića koji se brzo sjurio u peterac domaćina i pospremio za 0:1.

Samo dva minuta kasnije kontra na kontru, lopta se nekako odbija na 2 metra od gola na noge Kovačeviću, koji je prima u stilu velikog mastora i zakucava od prečku za 0:2.

Početkom drugog poluvremena, već u trećoj minuti, nakon prodora po desnoj strani, lopta se vraća na nekih 6-7 metara Zekoviću, koji je iz prve posprema pod prečku.

U nastavku XXX ima nekoliko polu prilika za izjednačenje, Stanišić pokušava preko kontri, što im se isplatilo u 39. minuti kada Kadrić sa leđa sapliće Kovačevića i dobija crveni karton, a Tanasković znalački iz slobodnjaka posprema loptu za konačnih 1:3.

Za igrača turnira je proglašen igrač Tanga Miloš Tanasković, najbolji golman je Vladica Babović, a pobjedniku je pripalo 3000 KM.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/turnir-mali-fudbal-pale-2014-finale/] width=[54] height=[54] title=[Turnir mali fudbal Pale 2014 Finale] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

XXX d.o.o. – Stanišić d.o.o. 1:3 (1:2)

SPC Peki
Gledalaca: 900

Strijelci: 17. Tadić 0:1; 19. Kovačević 0:2; 23. Zeković 1:2; 39. Tanasković 1:3

Žuti karton: Tadić (Stanišić), Zeković, Kadrić (XXX)
Crveni karton: Kadrić (XXX)

XXX doo: Gradimir Miladinović, Đorđe Jovanović, kapiten Aleksandar Šljivić, Vuk Ćosić, Boško Kusmuk, Adnan Kadrić, Ognjen Jolović, Đorđe Gračanin, Nenad Zeković, Stevan Kovač, trener Igor Močević, predstavnik ekipe Zoran Šljivić

Doo Stanišić: Vladica Babović, Ognjen Erić, Dragan Ikonić, Miloš Tanasković, Stefan Jokić, Nemanja Knežević, Vladimir Kovačević, Stefan Tadić, Gligor Krsman, Dragan Bogdanović, trener Sretko Vuksanović