„Jahorina“ od iduće sezone u Prvoj ligi RS

0

KMF „Jahorina“ Pale je večeras na svom parketu savladala KMF „Glasinac“ sa 5:2 i na taj način osigurala učešće u Prvoj ligi Republike Srpske iduće godine.
U derbiju pretposljednjeg kola Paljani su u „Pekiju“ vodili poslije prvog poluvremena sa 2:0. Strijelci su bili Miloš Košarac i Stefan Tadić. Pred sami kraj prvog poluvremena Jahorina stiže i do trećeg gola koji je pripisan Kovačeviću.

Već tada se nazirala velika pobjeda „Jahorine“, ali su gosti krenuli na sve ili ništa. Donijelo im je to gol u 23. minutu kada Nenad Đerić pogađa za 3:1.

Ipak, Stefan Tadić, donosi svojoj ekipi velikih 4:1 u 35. minutu, a onda i povratnik u ekipu „Jahorine“, Vladimir Kovačević postiže gol za 5:1 udarcem sa 10 metara. Sve što su gosti uspjeli do kraja bio je gol Čolića za 5:2

KMF „Jahorina“ sada kolo prije kraja ima četiri boda prednosti i u posljednjem kolu će u Brčkom zaključiti drugoligašku sezonu. Sa druge strane „Glasinac“ dočekuje „Hercegovca“ na svom parketu.

KMF JAHORINA – KMF GLASINAC 5:2 (3:0)

SPC „Peki“, Pale
Gledalaca: 50
Sudije: Slađan Došlo i Zoran Soknić (oba I.Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Košarac 10, 2:0 Tadić 19, 3:0 Kovačević 19, 3:1 Đerić 23, 4:1 Tadić 35, 5:1 Kovačević 38 (KU), 5:2 Čolić 38
Žuti kartoni: Đerić, B. Jolović (Glasinac)

JAHORINA: Pandurević, Šarović, Živković, Tadić, Kovačević, Miladinović, Lisičić, Živković, Cerović, Dubovina, Košarac, Trener: –

GLASINAC: Pajević, Pejić, N. Jolović, Čolić, Đerić, Debelnogić, Radović, Lukić, Gašević, B. Jolović, Trener: Predrag Dobrilović