Poraz Studenta, Mokro gleda ka Premijer ligi

0

U petom kolu Prve lige Republike Srpske odbojkaši Mokrog su u sali OŠ Mokro savladali OK Drinu rezultatom 3:1 (25-23; 20-25; 25-16; 25-15). Igrači trenera Siniše Rulja zadržali su lidersku poziciju na tabeli sa ambicijama da tu i ostanu do igranja u drugoj fazi odbojkaškog takmičenja Srpske.

Tabela                       Razultati : 6.kolo                     Raspored 7.kolo /05.11

1.Mokro       12         Mokro   –   Drina     3:1             Drina  –  Gacko
2.Ljubinje     11        Gacko   –   Ljubinje 0:3             Ljbinje – Sutjeska
3.Gacko        9         Sutjeska / slobodna                  Mokro  / slobodno
4.Sutjeska    3
5.Drina         1

OK Mokro 3 – 1 OK Drina (25-23, 20-25, 25-16, 25-15)

Mokro: Tomić, Starović, Petrović, Šarović, Čvoro, Kojić, Perišić, Lopatić S., Vukasinović, Klisara, Lopatić M., Milosević

Poraz „Studenta“

Odbojkaši „Studenta“ poslije prisilnog odmora i dva kola neigranja zbog epidemije zaušnjaka koja vlada u Palama dočekali su u 5.kolu Premijer lige „Napredak“ iz Ođžaka. U sali OŠ „Mokro“ uspješniji su bili gosti koji su poslije 105 minuta igre zasluženo slavili razultatom 3:1.

Naši odbojkaši loše otvaraju utakmicu. Tokom prvog seta gosti imaju prednost 3 do 4 poena ,“Paljani“ hvataju priključak na 20:20, a u samoj završnici igrači iz Ođžaka bili su sigurni, manje griješe i privode kraju taj dio igre u sviju korist 25:22, za vodstvo od 1:0.

U drugom setu  viđena je izjednačena igra. Igra se poen za poen. U samom finišu „Studentima“ ponestaje daha, ne koriste ni set loptu, a gosti su pribrani, odlučni i semafor pokazuje 26:24 i  vodstvo od 2:0 za odbojkaše „Napretka“.

Treći dio igre odbojkaši iz Pala počinju silovito. Na prvom obaveznom odmoru imaju 8:4, na drugom16:8 zatim dolazi do pada u igri. Kod razultata 19:16 domaćinini su previše emotivni, nervozni, stiže i kazna u žutim kartonima za igrače u plavoj opremi. Na servid Dušana -Banje Perišića, ubojitim napadom Milana Matovića, „smečom“ našeg „Košketa“ privode set kraju 25:19 i smanjuju razultat na 2:1. To je bilo sve što su domaći odbojkaši pokazali i učinili, a za više nisu imali snage.

U četvrtom setu ispostavilo se i posljednjem, gosti su od samog početka bili sigurni, igrali svoju igru, diktirali tempo i razultatom 25:21  priveli meč kraju za konačnih i zasluženih 3:1.

U redovima domaćina, koji nisu imali svoj dan, bilo je previše greški, nervoze, a osjetilo se i neigranje najboljeg igrača Marka Tadića koji će zbog bolesti biti odsutan i u narednim utakmicama.

Naši „Studenti“  02.novembra  /srijeda/  igraju  u Čapljini  zaostalu utakmicu 3. kola, a u redovnom 6. / 05.11/ nastupaju u Brčkom protiv odbojkaša“Mladosti“.

OK STUDENT    –   OK NAPREDAK  1:3  /22:25,24:26,25:19,21:25/

OK Student : Milan Boršner, Miloš Janković, Milan Matović, Dušan Perišić, Predrag Košarac, Damjan Čvoro, libero Bojan Aleksić, kapiten Srđan Furtula, Ognjen Veselinović, Bojan Tomić, Marko Dejanović, libero Nenad Pelemiš, Treneri: Vladan Savić i Gaja Savić

OK Napredak : Pupić, P. Stanić, Stipančić, A Stanić, kapiten Lopandić, libero Ćuran, Radman, Požegić, Fejzović, Ćulap, Bono, Mujić, Trener: Pero Stanić

Tabela /odbijkaši                                       Razultati : 5 .kolo / odbojkaši

1 Mladost          12                                     Student    –   Napredak      1:3
2 Napredak        12                                    Radnik     –   Lukavac        0:3
3 Brčko               9                                      Modriča    –   Kakanj  /odloženo/
4 Čapljina-1         8                                    Čapljina    –   Mladosat      2:3
5.Kakanj -1         8                                     Borac       –   Brčko          0:3
6 Modriča‚-1        6
7 Student -2        5
8 Lukavac -1       5
9 Radnik             1
10 Borac              0

„Jahorinke“ i dalje na prinudnom odmoru

Odbojkašice „Jahorine“ zbog epidemije zaušnjaka koja vlada u Palama, a koja ih je dobro proredila odložile su utakmice: trećeg, četvrtog i petog kola, a termini igranja naknadno će biti određeni. U sljedećem 6.kolu /4 i 5.novembra / naše „Jahorinke“ igraće za bodove, a na noge im dolaze igračice iz Modriče.