Polovičan uspjeh paljanskih odbojkaških prvoligaša

0

U prvim polufinalnim mečevima plej-ofa odbojkaškog prvenstva Republike Srpske paljanski prvoligaši igrali su sa promjenjivim uspjehom. „Jahorinke“ su slavile u Obudovcu, a odbojkaši su poraženi na svom parketu od „Uljara“ iz Modriče.

Odbojkašice Jahorine nalaze se na korak do plasmana u finale plej-ofa, prvenstva Republike Srpske.

Paljanke su u prvoj polufinalnoj utakmici slavile u Obudovcu protiv odbojkašica Crvene Zvijezde sa razultatom 3:1 po setovima 25:22, 21:25, 25:19 i 25:15.

Poslije sjajne pobjede izabranice trenera Danila Tadića na putu su da se plasiraju u finale i nastave borbu za prvaka Republike Srpske i povratak u Premijer ligu. Predvođene kapitenom Milicom Krajišnik veliku pobjedu na vrućem terenu u Obudovcu iznijele su: Marija Baričanin, libero Natalija Filipovac, libero Nikolina Stevanović, Bojana Milidrag, Anđela Lelek, Nikolina Klačar, Milica Kusmuk, Jovana Babić, Nevena Bojanić, Jelena Komlenović i organizator igre Anja Gutalj.

Revanš utakmica između odbojkašica Jahorine i Crvene Zvijezde igra se narednog vikenda u Palama.

U drugom polufinalnom meču u Istočnom Sarajevu odbojkašice Slavije poražene su od Maglića iz Foče razultatom 2:3 po setovima: 15:25, 26:24, 25:19, 23:25 i 11:15.

Po propozicijama OS Republike Srpske u ženskoj i u muškoj konkurenciji igraju se dvije polufinalne utakmice. U slučaju da protivnici imaju po jednu pobjedu, finalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno. U slučaju identičnog poen količnika odigraće se „zlatni set“. Finalne utakmice će se igrati do dvije pobjede.

Modričani slavili u „Pekiju“

Odbojkaši Jahorine u prvom polufinalnom meču plej-ofa doživjeli su poraz na svom parketu. Paljani su poslije sat i 20 minuta igre i tri odigrana seta izgubili od odbojkaša iz Modriče razultatom 0:3 po setovima: 21:25, 23:25 i 22:25.

„Uljari“ su na putu da se plasiraju u finale, a kako stvari stoje dočekaće boljeg iz dvomeča Gradiška – Ljubinje Bankom.

Paljani su dali sve od sebe da iznenade favorizovanog rivala. Sjajno su i krenuli, imali su i prednost od 9:2, ali nisu izdržali nametnuti tempo i gosti razultatom 21:25 stiču prednost od 1:0. Najviše uzbuđenja viđeno je u drugom periodu igre. U igri poen za poen u završnici domaćini imaju 23:20, ali su ih „Uljari“ u finišu iznenadili (23:25) i dolaze od 2:0.

U trećem setu ispostavilo se i posljednjem izabranici trenera Predraga Košarca bili u igri do obaveznog tajm auta 11:12, a u nastavku se „predaju“ i Modričani dolaze do 22:25 i maksimalnih 0:3 a na kraju. Domaćinu ništa drugo nije preostalo već da sportskom rivalu čestita na dobrom izdanju i zasluženom trijumfu.

U pobjedničkom timu slavlje su iznijeli: kapiten Branko Brestovac i Dragan Blagojević, a iskusni dvojac prate: Boris Gavrić, Ilija Borojević, Jovan Novaković, Milan Vuković i libero Dejan Popović. Kod poraženog bolji od ostalih bili su: Srđan Furtula i libero Nenad Pelemiš.

Revanš utakmica između odbojkaša Midriče i Jahorine igra se narednog vikenda u Modriči.

MOK „Jahorina“ Pale – OK “Modriča Optima” Modriča 0:3 / 21:25, 23:25, 22:25