„Podrinje“ savladalo „Romaniju“ 2:1

0

Fudbaleri „Podrinja“ iz Janje izborili su plasman u Prvu ligu Republike Srpske nakon što su u revanš utakmici baraža savladali „Romaniju“ rezultatom 2:1 (2:0). Preko 1000 gledalaca u Janji gledalo je zanimljivu fudbalsku predstavu u kojoj je ekipa „Podrinja“ dominirala svih 90 minuta. Domaćin je poveo golom Vučića već u 5. minutu, na 2:0 je pred kraj prvog poluvremena povisio Jusufović. Jedini gol za „Romaniju“ postigao je Blagojević Nikola u 70. minutu nakon greške domaće odbrane.

Na kraju zaslužena pobjeda „Podrinja“ i čestitke na plasmanu u Prvu ligu, a našim igračima svakako čestitke na borbi i zalaganju koju su pružili u obje utakmice, ali i u proteklom prvenstvu. Pale su još jednom pokazale i dokazale da nisu fudbalska sredina i da ne zaslužuju jaku „Romaniju“.

„Romanija“ je novi-stari drugoligaš i očekuje je težak period „oporavljanja“. Nadamo se da će doći bolja vremena za „paljanski sport“ i da će lokalna vlast i sponzori pronaći veći interes.