Paljani dočekali šampiona

0

Građani Pala su sinoć na gradskom šetalištu priredili svečani doček svom sugrađaninu Milošu Goliću, koji je na Svjetskom prvenstvu u kik-boksu u Njemačkoj osvojio zlatnu medalju.

Golić je, koji je svjetski prvak postao na prvenstvu održanom u Karlsrueu od 22. do 27. avgusta, zahvalio je sugrađanima na dočeku, istakavši da je bilo teško osvojiti zlatnu medalju na takmičenju na kojem je učestvovalo više od 2 000 takmičara iz 64 zemlje.

„Nije lako osvojiti zlato na državnom prvenstvu, a kamoli postati svjetski prvak“, rekao je Golić.

Govoreći o budućim planovima, Golić je istakao da ga u novembru u Francuskoj čeka finale Svjetskog prvenstva u savate-boksu, gdje se nada da će postići dobar rezultat.

U kulturno zabavnom programu priređenom u čast dolaska svjetskog prvaka učestvovalo je i Kulturno-umjetničko društvo „Mladost“ iz Pala, čiji je član i Golić, koji je darovan ikonom u znak sjećanja na ovaj dan.