Odličan rezultat kadeta kluba „Randori“ na Evropskom kupu u Kopru

0

ISTOČNO SARAJEVO – Na Evropskom kupu za kadete, koje je održano u slovenačkom Kopru, džudista DŽudo kluba „Randori“ iz Istočnog Sarajeva Uroš Mačar osvojio je zlatnu, a Lazar Ždrale bronzanu medalju.

Mačar je u kategoriji do 66 kilograma, u kojoj je učestvovalo 46 takmičara, pobijedio proteklog vikenda u šest borbi nad predstavnicima Slovačke, Slovenije, Hrvatske, te dva predstvanika Gruzije i Izraela.

Riječ je o prvom osvojenom kadetskom evropskom kupu u ovoj kategoriji od 2012. godine za Republiku Srpsku kada je to učinio Nemanja Majdov.

Ždrale je osvojio bronzanu medalju u kategoriji do 81 kilogram pobjedom nad Italijanom Alesandrom Durbanom, u kojoj je učestvovalo 37 takmičara.

Poslije slobodnog prvog kola, Ždrale je pobijedio Austrijanca, Slovenca i Hrvata, pa je zaustavljen od aktuelnog prvaka Evrope Ukrajinca Igora Tsurkana.