Novaković i Čas pobjednici trećeg dana

0

Žana Novaković i Slovenac Jure Čas pobjednici su treće FIS trke koja je juče održana na Ravnoj Planini kod Pala.

Novaković je sa vremenom 1:48.35 trijumfovala ispred Stupar Klare (+2.86) i Varjačić Helene (+3.32) iz Hrvatske. Domaća takmičarka Tadić Maja je završila sedma (+6.51), a Đokanović Dajana trinaesta (+12.62).

Kod muškaraca pobjedu je odnio Slovenac Jure Čas 1:37.71 ispred kolega Žana Špilara (+1.16) i Matjaža Rupnika (+1.44). Stanišić Strahinja je bio deseti (+2.63), a Šljivić Marko četrnaesti (+3.73). Đokanović Strahinja je završio na 34. mjestu sa +20.19 zaostatka, dok Marko Rudić nije Završio drugu vožnju.

Prethodna tri dana na Ravnoj Planini je održano trodnevno FIS takmičenje na kojem je nastupio veliki broj takmičara. Sjajni vremenski uslovi, dobro pripremljena staza, te jaka konkurencija dali su nam jednu od najboljih FIS trka u proteklih deset godina.