Mladim atletičarima „Glasinca“ četiri medalje

0

SOKOLAC – Mladi atletičari sokolačkog „Glasinca“ osvojili su četiri medalje – jednu zlatnu, dvije srebrne i jednu bronzanu na Prvenstvu BiH za mlađe juniore i juniorke održanom na Sokocu.

Marko Memedović bio je tokom jučerašnjeg takmičenja prvi u bacanju koplja, a njegov klupski kolega Gordan Borovčanin drugi u bacanju kugle.

Član Atletskog kluba „Glasinca“ Luka Kezunović bio je drugi u trci na 400 metara sa preponama i treći na 110 metara sa preponama.

U Atletskom klubu „Glasinca“ ističu za Srbu da su ovi mladi atletičari ispunili očekivanja.

U Klubu kažu da je šteta što je Tamara Tošić ovaj put ostala bez medalje u bacanju kugle i zauzela četvrto mjesto, ali i ističu da je ona mlađa dvije godine od ostalih takmičara, te da njeno vrijeme tek dolazi.

Na Prvenstvu BiH za mlađe juniore i juniorke održanom juče na Sokocu na stadionu „Bara“, osim takmičara do 16 godina, van konkurencije nastupili su i juniori u nastojanju da ispune norme za svjetsko prvenstvo.