Marko Šljivić odličan na Kolašinu

0
Arhivska fotografija

Poslije sjajnog nastupa i pobjede u veleslalomu na FIS kupu na olimpijskoj ljepotici Jahorini i trijumfa na Kopaoniku na veleslalomskom „teku“ FIS kupa, Marko Šljivić je dominirao i na prvenstvu Crne Gore.

Na državnom prvenstvu Crne Gore koje se održava u Kolašinu skijaš iz Republike Srpske, Paljanin Marko Šljivić osvojio je u tri dana takmičenja tri zlatne medalje, dvije u veleslalomu i jednu u slalomu.

Drugi Paljenin koji brani boje Srbije Strahinja Stanišić kiti se sa dvije bronzane medalje, veleslalomskom i slalomskom.

Prvog dana takmičenja Marko Šljivić je za 1.30 sekundi završio ispred klupskog reprezentativca BiH Emira Lokmića, a 1.85 ispred Mađara, Benjamina Hološa. Strahinja Stanišić je tog dana završio na devetom mjestu sa gotovo tri sekunde zaostatka.

Drugi dan takmičenja ponovo je protekao u znaku mlađanog Marka Šljivića. Takmičar iz Republike Srpske je za 66 stotinki bio brži od Antonija Ristevskog iz Makedonije i 1.56 ispred Strahinje Stanišića.

Trećeg dana takmičenja u Kolašinu u slalomu, sjajni Paljanin je i treći put pobijedio, dok je Strahinja Stanišić ponovo osvojio bronzanu medalju, a između njih se ugurao još jedan reprezentativac Srbije, Marko Vukičević.

Šljivić je dvije vožnje slaloma odvezao u vremenu 1:37,43 za 1.60 sekundi završio je ispred Vukičevića, a 2.38 bio brži od Strahinje Stanišića.

Posljednju trku slaloma u nedelju 22. marta koja se vozi na stazama Bjelasice Šljivić nije uspio završiti u prvoj vožnji.