Liga rekreativaca: Vodovod 9. januar i dalje dominantan

0

U nedjelju je u SC Olimp nastavljeno takmičenje u Ligi rekreativaca. Na programu je bilo prvo kolo plej-ofa i plej-auta koje nam je donijelo nekoliko odličnih utakmica.

Vodovod 9. januar je nastavio pohod na titulu pobjedom nad Radisom. Vodovod ima velikuh 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Dalibran, a kako igraju teško će im iko pomrsiti račune.

Pomenuti Dalibran je savladao Kafe Flamingo, Badžani su iznenadili protiv Zlatnog Zrna i ubilježili ubjedljivu pobjedu, dok je na susretu Prače i Olimpa palo čak 16 golova. Djelioci pravde su bili Srđan Kusmuk i Aleksandar Skoko.

Drugo kolo plej-ofa i plej-auta će biti na programu u sljedeću nedjelju, 28. aprila, u standardnim terminima.

Strijelci za Mi-Bones: Delipara Srđan, Golijanin Siniša 2x, Guja Stanislav
Igrač utakmice: Golijanin Siniša (Mi-Bones)

W-Win: Vuković Milan, Karišik Predrag, Đokić Saša, Dragaš Milan, Pržulj Radomir, Karišik Siniša, Elez Božidar (k)

Mi-Bones: Plakalović Miroslav, Golijanin Siniša, Guja Stanislav, Regoje Darko (k), Delipara Srđan, Skokić Nikola

Mi-Bones je u prvoj utakmici kola opravdao ulogu favorita i savladao posljednjeplasirani W-Win. Već nakon prvog perioda imali su velika tri gola prednosti, a u drugom su malo spustili ručnu i rutinski priveli posao kraju. Igrač utakmice je Siniša Golijanin, dvostruki strijelac za pobjedničku ekipu.

Radis – Vodovod 9. januar 1:2 (1:2)

Strijelac za Radis: Popović Branko
Strijelci za Vodovod 9. januar: Lackanović Đorđe, Blagojević Nikola
Igrač utakmice: Blagojević Nikola (Vodovod 9. januar)

Radis: Mrkaja Marko, Popović Branko (k), Vasić Mile, Ivanović Blaško, Mučibabić Srđan, Petrović Ranko

Vodovod 9. januar: Pavlović Zoran, Palamar Boris, Guja Branislav, Blagojević Nikola, Tomović Stefan, Božović Luka, Lackanović Đorđe (k)

Vodovod je upisao izuzetno važne bodove u neizvjesnoj utakmici protiv Radisa. Svi golovi su pali u prvom poluvremenu- u 7. i 19. minutu Lackanović i Blagojević donose prednost Vodovodu, a kapiten Radisa smanjuje rezultat u zadnjem minutu prvog poluvremena. U drugom periodu je viđena prava rovovska bitka, a Vodovod je uspio da sačuva prednost i dođe do pobjede. Igrač utakmice je Nikola Blagojević, strijelac pobjedonosnog pogotka.

Badžani – Zlatno Zrno 7:1 (2:0)

Strijelci za Badžane: Pelemiš Ivan, Matković Pero 2x, Ždrale Marko, Škipina Bojan 3x
Strijelac za Zlatno Zrno: Lubura Srđan
Igrač utakmice: Škipina Bojan (Badžani)

Badžani: Veljović Danilo, Ždrale Marko, Stanković Goran, Matković Pero, Škipina Bojan (k), Radić Saša, Pelemiš Ivan, Hršum Dejan, Škipina Filip

Zlatno Zrno: Gojković Milan, Maunaga Radivoje, Minić Dragan (k), Lubura Srđan, Pandurević Marko

Kadrovske probleme Zlatnog Zrna, koji su se pojavili sa pet igrača, iskoristili su Badžani i ubilježili ubjedljivu pobjedu. Prednos od dva gola na poluvremenu je najavila pobjedu Badžana, a u drugom su dodali gas i postigli još pet. Igrač utakmice je kapiten Badžana Bojan Škipina, koji je ubilježio het-trik.

Kafe Flamingo – Dalibran 2:6 (0:3)

Strijelci za Kafe Flamingo: Čolaković Miloš, Rudić Nebojša
Strijelci za Dalibran: Grubačić Đorđe 3x, Ilić Bojan, Vuksanović Sretko, Pandurević Milan
Igrač utakmice: Grubačić Đorđe (Dalibran)

Kafe Flamingo: Marjanović Nemanja, Sikima Marko, Kraišnik Saša, Aleksić Veljko (k), Rudić Nebojša, Hršum Arsen, Čolaković Miloš, Đerić Miroslav

Dalibran: Janković Nenad, Vukadin Jovica, Ilić Bojan, Bjelica Dragan, Grubačić Đorđe, Vuksanović Sretko (k), Pandurević Milan

Dalibran je pobjedom nad Flamingom sačuvao kakvu-takvu nadu o sustizanju Vodovoda na prvoj poziciji. Polovinom drugog poluvremena pobjednik je već bio poznat, s obzirom da je Dalibran imao prednost od 5:0. U finišu utakmice su se malo opustili, pa je i Flamingo došao do dva utješna pogotka, a igrač utakmice je strijelac het-trika Đorđe Grubačić.

Strijelci za Praču: Stanišić Vuko, Garić Milan, Lučić Srđan 2x, Ždrale Radovan
Strijelci za Olimp: Zeković Nenad, Knežević Nemanja 3x, Gluhović Bojan 3x, Janković Mladen 2x, Kovačević Janko, Gazivoda Dušan
Žuti karton: Dragutinović Đorđe (Prača)
Igrač utakmice: Gluhović Bojan (Olimp)

Prača: Simović Aleksandar, Dragutinović Đorđe, Garić Milan, Stanišić Vuko (k), Lučić Srđan, Krsmanović Predrag, Ždrale Radovan

Olimp: Kovačević Radenko, Zeković Nenad, Knežević Nemanja, Janković Mladen (k), Gluhović Bojan, Tadić Srboljub, Petrović Radislav, Kovačević Janko, Gazivoda Dušan

Olimp je deklasirao Praču sa čak 11:5. Pobjeda je mogla biti i ubjedljivija da se igrači Olimpa nisu opustili u posljednjih 5 minuta susreta, kada je Prača uspjela da koliko-toliko ublaži poraz sa tri pogotka. Iz razumljivih razloga teško je bilo izabrati igrača utakmice, a laskava titula ide Bojanu Gluhoviću.

Mobilends – Kafe Pavle 2:2 (1:0)

Strijelci za Mobilends: Štrbac Nebojša, Lazarević Miroslav
Strijelci za Kafe Pavle: Živković Petar, Jolović Ognjen
Žuti karton: Jakovljević Boris (Mobilends)
Igrač utakmice: Jolović Ognjen (Kafe Pavle)

Mobilends:Tešanović Đorđe, Kovačević Vladan, Lazarević Miroslav, Čavarkapa Predrag, Štrbac Nebojša (k), Vuksanović Siniša, Jakovljević Boris, Okuka Aleksandar

Kafe Pavle: Jolović Ognjen, Kulašinac Vladimir (k), Neđić Boško, Radić Đorđe, Dilberović LJubo, Živković Petar, Sukara Damjan

Mobilends i Kafe Pavle su odigrali neizvjesan meč i podijelili bodove. Mobilends je imao prednost od 1:0 i 2:1, ali u finišu utakmice je Pavle zaigrao „viška“ i upravo je njihov golman Ognjen Jolović postigao spektakularan gol za izjednačenje tri minuta prije kraja susreta. Joloviću je ova sjajna partija donijela zvanje igrača utakmice, najboljeg golmana kola i najboljeg igrača kola.

MDM – Andžić 2:1 (0:1)

Strijelci za MDM: Petrović Bojan, Rebrinović Nenad
Strijelac za Andžić: Jokić Darko
Žuti kartoni: Cicović Đorđe 2x (Andžić)
Igrač utakmice: Rebrinović Nenad (MDM)

MDM: Rističević Aleksandar, Ćorluka Goran (k), Rebrinović Nenad, Petrović Bojan, Ćorluka Bojan, Jokić Janko, Šućur Vladimir, Gračanin Đorđe

Andžić: Ivanović Dejan, Obradović Igor, Cincar LJubiša, Cicović Đorđe (k), Divljan Vukašin, Subotić Nemanja, Jovičić Željko, Jokić Darko, Cicović Rajko

Izuzetno zanimljivo je bilo i na susretu MDM-a i Andžića. U finišu prvog poluvremena Andžić stiže do prednosti, ali početkom drugog perioda njihov kapiten Đorđe Cicović dobija dva žuta kartona u razmaku od tri minuta. MDM je uspio da iskoristi brojčanu prednost i da preokrene rezultat, a igrač utakmice je MDM-ov Nenad Rebrinović.

DŽabulani – Sjetlina 1:5 (0:3)

Strijelac za DŽabulani: Tadić Stefan (ag)
Strijelci za Sjetlinu: Paprica Dušan 2x, Čavarkapa Vladimir, Mršo Edis, Tadić Nenad
Igrač utakmice: Paprica Dušan (Sjetlina)

DŽabulani: Govedarica Nemanja, Mađarević Ognjen, Šuko Nedeljko (k), Kusmuk Miljan, Cicović Predrag, Čvoro Bojan, Pušara Miljan

Sjetlina: Lakić Dražen, Tadić Nenad, Cicović Saša (k), Čavarkapa Vladimir, Paprica Dušan, Tadić Stefan, Batković Goran, Mršo Edis, Brčkalo Bojan, Ikonić Slaviša

U posljednjem duelu ovog kola Sjetlina je ubjedljivo porazila aktuelne šampione. Odlično su odigrali igrači Sjetline, nisu DŽabulaniju ostavili ni promil šanse da dođu do pobjede. Igrač utakmice je dvostruki strijelac Dušan Paprica.