Kumbara osvajač prvog Svetosavskog turnira u futsalu

0

Sinoć je u SPC Peki u Palama odigrano prvo finale Svetosavskog turnira u kojem je Kumbara nadigrala Auto Rašević rezultatom 4:1 (1:0).

Oko 1500 gledalaca je pratilo zanimljivu utakmicu, uprkos pojačanim odbrambenim zadacima. Kumbara je bila svježija, nadahnutija, imala više prilika i na kraju zasluženo slavila.

Auto Rašević jednostavno nije mogao pronaći put do gola disciplinovane Kumbare, koja je pobjedu uzela postigavši četiri gola iz kontra napada.

U 14. minutu je nakon greške Vuksanovića loptu pospremio Čampara. U drugom poluvremenu Kerla je na desnoj strani presjekao jednu loptu, brzo se stvorio pred golom Raševića i zakucao loptu u donji lijevi ugao za 2:0. Sjajna akcija je viđena nekoliko minuta kasnije. Kahvedžić je petom ostavio Markoviću, a ovaj protutnjao po lijevoj strani i rutinski zakucao loptu u gornji desni ugao.

Tračak nade Raševiću dao je Tanasković, golom iz slobodnog udarca, nakon prekršaja nad Erićem. Tačku na futsal predstavu je stavio Kahvedžić, tri minuta prije kraja pospremivši loptu u prazan gol.

Za najboljeg igrača turnira je proglašen Slaven Novoselac, a najbolji golman je Vladica Babović. Prije dodjele priznanja, Restoran Kumbara i Autorašević su iskoristili priliku da Udruženju Sunce iz Pala dodijele donaciju, a iz Udruženja Sunce su uručili poklone.

Zatvarajući turnir, načelnik opštine Pale Miodrag Kovačević prenio je utiske organizatora da je ova manifestacija prevazišla sva očekivanja u pogledu odziva ekipa i posjećenosti tokom svih dana trajanja i izrazio nadu da će narednih godina ova sportska manifestacija izrasti u najznačajniji fudbalski turnir u regionu.

Kovačević je takođe najavio i naredne veće sportske događaje u SPC „Peki“ kao što su „Noć šampiona“ 29. marta i Vaskršnji karate turnir koji svakako potvrđuju opravdanost dvorane na Palama.

Nemanja Knežević, kapiten pobjedničke ekipe „Kumbara“ rekao je da su ovaj turnir krasili dobra organizacija i fer-plej i izrazio uvjerenje da je ovaj turnir već zaživio na Palama i da će postati tradicionalni.

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/svetosavski-turnir-2014-f/] width=[54] height=[54] title=[Finale Svetosavskog turnira] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

Kumbara – Auto Rašević 4:1 (1:0)

SPC Peki
Gledalaca: 1500

Delegat: Marjanović; Sudije: Došlo, Vukašinović

Strijelci: 14. Čampara 1:0, 23. Kerla 2:0, 28. Marković 3:0, 34. Tanasković 3:1, 37. Kahvedžić 4:1

Kumbara: Suković, Kerla, Kahvedžić, Marković, Novoselac, Čampara, Šehovac, Blagojević, Knežević, Živković, Pelemiš, Devušić; Trener: Ždrale Radovan

Auto Rašević: Babović, Kovačević, Guja, Šuko, Vuksanović, Erić, Tanasković, Tadić; Trener: Rašević Bojan