Кулић са руководством Универзитета у Новом Пазару о унапређењу сарадње

0

ИСТОЧНО САРАЈЕВО – Ректор Универзитета у Источном Сарајеву Милан Кулић разговарао је данас са ректором Државног универзитета у Новом Пазару Тањом Солдатовић о могућностима унапређења међууниверзитетске сарадње у областима образовања, науке и међународних пројеката.

Саговорници су размијенили информације о актуелним активностима и развојним приоритетима, те истакли значај повезивања високошколских установа ради јачања академске и научноистраживачке сарадње, навели су са Универзитета у Источном Сарајеву.

Посебна пажња посвећена је могућностима заједничког учешћа у међународним научноистраживачким и развојним пројектима, као и успостављању партнерстава која би допринијела размјени знања, искустава и добрих пракси.

Саговорници су изразили спремност за заједничко учешће у изради научних радова, публикација и других облика академске продукције који могу допринијети већој међународној видљивости и препознатљивости оба универзитета.

Састанку су присуствовали проректори Универзитета у Источном Сарајеву Јелена Крунић, Марко Гутаљ и Милија Крајишник, предсједник Управног одбора Универзитета у Источном Сарајеву Сандра Ивановић и савјетник за студентска питања ректора Државног универзитета у Новом Пазару Изет Цама.

(www.palelive.com / Срна)

Нeма објава за приказати

Претплати се
Обавести о
0 Коментара