Košarkaši Jahorine poraženi na startu sezone

0

U drugom kolu Prve lige Republike Srpske u košarci, debitovala je naša ekipa Jahorine. Protivnik je bila solidna ekipa KK Bratunac koja je na kraju zasluženo slavila rezultatom 68:82 (14:21; 16:27; 25:17; 13:17).

Loš početak košarkaša Jahorine, uticao je na tok utakmice. Gosti su bili sve sigurniji u svojim napadima, a naši košarkaši su tražili igri. U prvom periodu igre u našoj ekipi, se niko nije posebno istakao. Košarkaši Bratunca su na poluvremenu napravili veliku prednost u odnosu na naše košarkaše, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 30:48.

U nastavku naši igrači skidaju pritisak igranja Prve lige i počinju praviti ozbiljnije serije. Ekipa se polako budi i smanjuje prednost na samo 7 poena, početkom posljednje četvrtine. Međutim, velika razlika je na kraju, ispostavilo se, bila nedostižna. Uprkos porazu, debitant se nije pokazao u lošem svjetlu. Ne može se reći da je u nekim elementima igre Jahorina značajno bila lošija. Stekao se utisak da je gostujuća ekipa mnogo uigranija i da su do pobjede stigli zahvaljujući iskustvu i uigranim kombinacijama, koje su efikasno završavali.

Igrač susreta je bio Drlačić sa 19 poena, pratili su ga Stefanović i Petrović sa po 16.

Kod naše ekipe najefikasniji su bili Vuković sa 17 poena pratili su ga Kovač sa 16 i Vučković sa 15 poena.

KK Jahorina – KK Bratunac 68:82 (14:21; 16:27; 25:17; 13:17)