Košarkaši CSKA osvajači Kupa prijateljstva Radivoj Korać 2012

0

Večeras je u Palama odigrano posljednje kolo Kupa prijeteljstva Radivoj Korać. U prvom susretu Barselona je pobijedila Cibonu rezultatom 81:73 (23:20; 21:20; 13:19; 24:14), dok je u drugom susretu CSKA u uzbudljivom meču savladala Partizan sa 64:69 (21:21; 5:26; 22:11; 16:11) i zahvaljujući boljoj koš razlici podigla trofej namijenjen pobjedniku Kupa.

U prvom susretu Barselona je u uzbudljivom meču savladala Cibonu. Meč je odlikovao veliki broj rezultatskih preokreta i neizvjesnosti, međutim Barselona je u posljednjoj četvrtini odigrala dobro i zasluženo trijumfovala. U redovima pobjednika istakao se mladi igrač iz Crne Gore Drašković koji je ubacio 24 poena, od kojih je desetak ključnih u posljednjoj četvrtini. U redovima Cibone, sjajan je bio, kao i prethodnih večeri Arapović, koji je na kraju ponio epitet najboljeg strijelca turnira.

U drugom susretu CSKA je trebala pobjedu za pehar turnira, zahvaljujući pobjedi nad Barselonom i boljoj koš razlici između tri ekipe koje su ostvarile po dvije pobjede i jedan poraz. Partizan je ponovo dobro startovao i vodio u prvoj četvrtini, međutim u nastavku CSKA stiče prednost i 20 poena prednosti. Kad se činilo da će sve biti gotovo, Partizan koristi opuštanje Rusa i stiže na samo 6 prednosti zaostatka. U odlučujućim napadima minutu prije kraja susreta Rusi su pribraniji i uspjevaju zaustaviti pokušaje za tri poena Beograđana. Na kraju zaslužena pobjeda i osvajanje turnira za CSKA iz Moskve.

Konačni poredak:

1. CSKA
2. Barselona
3. Cibona
4. Partizan

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/kup_prijateljstva_radivoj_korac_2012b/] width=[54] height=[54] title=[Košarkaši CSKA osvajači Kupa prijateljstva Radivoj Korać 2012] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}