Knežević donio prolaz Kumbari, Pejić izborio penale tačno u ponoć

0

Velika drama je viđena u četvrtfinalnim susretima Svetosavskog turnira u Palama. Pravi spektakl priredili su Kumbara i Caffe Korner 3:2, kao i posljednji susret večeri Ekonomik Sokolac – Auto Rašević 2:2 (4:5).

Nešto manje uzbudljivo je bilo između Makro drvo Žepče – Irish Pub 4:1 i Restoran Vatra – Džabulani 2:5.

Četvrtfinalni susreti Svetosavskog turnira u Palama donieli su mnogo uzbuđenja. Favoriti turnira su odigrali četvrtfinalne utakmice međusobno, pred oko 1500 gledalaca koliko je prema procjenama organizatora sinoć pratilo utakmice.

Sjajan susret o kome se ovih dana mnogo pričalo odigrali su Kumbara – Caffe Korner 3:2. Nakon blage inicijative tokom cijelog susreta Kumbara je slavila pogotkom Nemanje Kneževića 45 sekundi prije kraja. Sjajna ekipa, ali nedovoljno uigran Korner je u posljednjim sekundama pokušao ponovo doći do izjednačenja, ali granitna odbrana domaćina na papiru se odbranila i prošla u polufinale. Pocrvenio je Radovan Ždrale trener ekipe Kumbare, koji je oštro reagovao prema sudijama nakon oštrog starta Delipare nad Kerlom, nakon čega nije dosuđen prekršaj.

U drugom susretu, snage su odmjerili Makro drvo Žepče i Irish Pub. Irish Pub je prvih 15 minuta imao inicijativu, igrao bolje, ali njihovi napadi nisu bili dovoljno opasni po gol protivnika. Makro drvo Žepče nakon jedne naizgled bezopasne akcija dolazi u vodstvo. Izjednačenje stiže u drugom poluvremenu i to je sve što smo vidjeli od Irish Pub-a. Domaćini do kraja lako povećavaju vodstvo, a Irish Pub traljavo ne koristi sjajne prilike za dođe do izjednačenja.

U trećem susretu sastali su se Restoran Vatra i Džabulani 2:5. Vatra je vodila u prvom poluvremenu, ali je Džabulani iskusnija ekipa, sa većim brojem igrača na klupi, pa je preokret brzo došao, a u samoj završnici iskorišćena je prilika da se kazni igra sa golmanom igračom, pa se u listu strijelaca upisao i golman Džabulanija Janjić.

Posljednji susret večeri igrao se u 23.00 časa. Samo najveći ljubitelji fudbala i oni koji sutra nisu morali rano ustajati ostali su do kraja i vidjeli pravu dramu. Naravno da je vrijedilo! Auto Rašević je igrao bolje tokom cijelog susreta, međutim dva gola koja su dali idu na na dušu golmana Đerića. O dominaciji u većem dijelu susreta govori i činjenica da je Ekonomik u prvom poluvremenu uputio samo jedan udarac ka golu. Dva gola prednosti, su bila dovoljna da dva minuta do kraja publika polako počne napuštati dvoranu. Igra Auto Raševića se raspala, zbog malog fonda igrača i velike minutaže prve postave. Prvo je sa distance pogodio Pejić za 1:2. Do kraja nije bilo nekih ozbiljnijih prilika, a posljednjih deset sekundi susreta je viđena prava drama. 3 sekunde do kraja lopta je nakon kornera sa lijeve strane završila na prečki, zatim se odbila na desnu stranu 7-8 metara od gola na nogu Pejića, a ovaj šutem iz prve po zemlji posprema loptu u donji lijevi ugao uz zvuk semafora! Tačno u ponoć veliko slavlje Ekonimika i posjetioci su ponovo na svojim mjestima. Pristupilo se izvođenju penala i tu je viđena prava drama. I jedni i drugi su promašili penale za pobjedu i tek nakon sedam serija, odlučen je pobjednik nakon što je Babović glavom odbranio penal Tošoviću! Sjajna, zaista sjajna utakmica, nešto što se rijetko viđa!

{yoogallery src=[/images/stories/reportaze/svetosavski-turnir-2014-e/] width=[54] height=[54] title=[Svetosavski turnir Pale] style=[lightbox] effect=[fade] spotlight=[1] prefix=[thumb54_] thumb_cache_dir=[thumbs54] thumb_cache_time=[1440] load_lightbox=[1] thumb=[plain] rel=[lightbox[mygallery]] load_lightbox=[1] resize=[1] order=[asc] count=[50]}

Kumbara – Caffe Korner 3:2 (1:1)

SPC Peki
Gledalaca: 1000

Delegat: Marjanović; Sudije: Tešanović, Domazet

Kumbara: Suković, Kerla, Kahvedžić, Marković, Novoselac, Čampara, Šehovac, Blagojević, Knežević, Živković, Pelemiš, Devušić; Trener: Ždrale Radovan

Korner: Pandurević, Golijanin, Delipara, Paprica, Jokić, Pandurević, Šarović, Šijaković, Blagojević, Aleksić, Kovač, Jovanović; Trener: Brčkalović Bojan

Makro drvo Žepče – Irish Pub 4:1 (1:0)

Makro drvo Žepče: Horozović, Jović, Mehić, Hrkić, Fejzić, Alihović, Begzadić, Fejzić, Jusić, Bunar, Skejić; Trener: Jović Damir

Irish Pub: Obradović, Vuković, Bjelica D, Bjelica M, Elez, Tepeš, Simić, Blažić, Zimonjić, Otović; Trener: Bjelica Miroslav

Restoran Vatra – Džabulani 2:5 (1:0)

Restoran Vatra: Šehovac, Živković, Koprivica, Hota, Tešanović, Ikonić, Berjan, Sipović; Trener: Trkulja Vladimir

Džabulani: Janjić, Kusmuk, Džebo, Pušara, Čolić, Govedarica, Cicović, Guja, Šešlija, Kenjić, Mojević; Trener: Đapić Milan

Ekonomik Sokolac – Auto Rašević 2:2 (0:1) (pen 4:5)

Ekonomik Sokolac: Đerić, Kreštalica, Lučić, Jolović, Pejić, Radić, Tošović, Radović, Gavrilović; Trener: Nikolić Ognjen

Auto Rašević: Babović, Kovačević, Guja, Šuko, Vuksanović, Erić, Tanasković, Tadić; Trener: Rašević Bojan