Karatisti „Omladinca“ ponosni na rezultate Kosorićeve na „Policijadi“

0

SOKOLAC – Sokočanka Anđela Kosorić, član Karate kluba „Omladinac“, osvojila je bronzanu i zlatnu medalju, nastupajući za fakultet bezbjednosnih nauka Republike Srpske na „Policijadi 2022“.

Trener „Omladinca“ Ognjen Šarović naglasio je da je Kosorićeva u protekla dva dana osvojila treće mjesto u borbama pojedinačno u kategoriji do 65 kilograma i prvo ekipno u borbama za žene.

On je rekao Srni da je veoma zadovoljan rezultatima Kosorićeve, koja već 12 godina trenira u ovom klubu, te dodao da je ona majstor karatea – crni pojas prvi dan.

Anđela Kosorić izjavila je Srni da je ponosna na svoj fakultet zbog osvojenog pehara i prvih mjesta u većini disciplina, ali i na svoje rezultate u pojedinačnom i ekipnom nastupu.

„Konkurencija je bila teška u oba nastupa, ali sam uspjela u borbama pojedinačno osvojiti treće i ekipno prvo mjesto“, naglasila je Kosorićeva.

Za nju je to, kako kaže, poseban osjećaj jer prvi put učestuje na „Policijadi“, kao student prve godine Fakulteta bezbjednosnih nauka, iako je kao član „Omladinca“ do sada donosila medalje sa raznih turnira i takmičenja.

Kosorićeva je naglasila da se uvijek rado vraća na treninge u svoj Karate klub na Sokocu, iako zbog studija najviše vremena provodi u Banjaluci.

Na „Policijadi 2022“ u Banjaluci učestovalo je u protekla dva dana 720 radnika Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, takmičeći se u krosu, džudou, karateu, streljaštvu, basketu, malom fudbalu, odbojci i šahu.