0

U organizaciji Udruženja fudbalera rekreativaca Pale, tokom vikenda nastavljen je u proljećni diio sezone „Asa Osiguranje Ligi rekreativavca Pale 2015/16.
Još jedan sjajan sustret u okviru Lige rekreativaca priredili su zaljubljenici čarobne igre na petoparcu.

Sljedeće nedjelje 03. aprila u SC „Olimp“ u terminu od 11.00 do 16.00 sati slijedi nastavak. U sklopu 13. kola u derbiju se sastaju Džabulani – Bari Alpha Security, MDM – Silva Solis, Plato – Kumbara, a biće neizvijesno i u mečevima Enterijeri Perić – Konoba Berak i Olimp/ Fauna R – Kafe Pavle. te se na „festivalu“ malog fudbala očekuje lijepo fudbalsko popodne.

Ekipe su izjednačene, spremne, sa pozitivnom energiom i najvišim ambicijama ulaze u takmičenje pa slijedi velika borbe za svaki bod, a na kraju o pobjedniku će odlučivati nijanse i sportska sreća.

Strijelci su bili raspoloženi i 21. put pogađaju okvir gola. Igralo se sportski u duhu fer pleja, na pet mečeva pokazana su tri žuta kartona od strane sudijskog dvojca Boža Golijanina iz Pala i Aleksandra Skoka iz Sokoca.

Kolo je igrom obilježio sokolački as Đorđe Radić / Kafe Pavle / koji zabija dva puta te predvodi ekipu do sjajne pobjede protiv lidera MDM, a prostor između stativa najbolje čuva Slađan Grujić / Džabulani /, nebi bolje ni nekadašnja jedinica paljanske Romanjie Čedo Marinković.

Razultati: 12. kolo

Uzbudljivo 12. kolo otvaraju Konoba Berak i Kumbara. Borbena igra i dosta prilika obilježava utakmicu, a viđen je uzbudljiv i sadržajan susret. Do gola Kumbara prva stiže, u 8. minutu, a egzekutor je bio Boris Palamar. Taj razultat dugo je trajao na semaforu sve do 33. minute. Izjednačio je Svanimir Marjanović, a podjelom bodova mogu da budu zadovoljne obje ekipe.

Lijep i uzbudljiv meč odigrali su Džabulani i Silva Solis. Bilo je jasno od starta da obje ekipe žele pobjedu. Džabulani je krenuo agresivno i natjerali su odbranu Silva Solisa da pogriješi u 6. minuti kada je majstorski Bojan Čvoro pogodio za vodstvo od 1:0, a dva minuta kasnije Predrag Cicović odlično reaguje i duplira na 2:0. Srđan Lučić u 13. minuti pogađa za 2:1, te „Silva Solis“ vraća nadu da može do boda, ali se ispostavilo da njegova ekipa nije mogla više jer je na golu Džabulanija bio sjajni Slađan Grujić.

U derbiju začelja u utakmici koja je opravdala očekivanja u ljepotici kola i goleadi Enterijeri Perić u posljednjoj minuti čupaju bod protiv Dječaka igrajući egal 4:4.

Utakmicu punu ritma i tempa, odigrali su Kave Pavle i MDM. Nakon žestoke bitke i zaostatka 0:1 na poluvremenu kafedžije slave u derbiju sa 3:2 protiv desetkovane liderove mašinerije kojoj nedostaje udarni trojac, Miljan Radović, Miloš Granzov i Bojan Tepeš. Kod pobjednika raspoložen je bio Sokočanin Đorđe Radić sa dva pogotka, a sa jednim golom prati podgrapski as Dušan Paprica, nasljednik nekadašnjeg majstora malih terena Rada Simovića.

Uzbuđenja i neizvijesnosti nije nedostajalo ni meču između između Platoa i Bari Alpha Security. U viteškom nadmetanju poslije zaostatka na poluvremenu izabranici Dalibora Božića slavili su veliku pobjedu od 2:1, a junaci su bili dvostruki strijelac Božidar Elez i komadant odbrane Milan Tadić.

Slobodna je bila ekipa Olimp / Fauna R.

Konoba Berak – Kumbara 1:1 / 0:1

0:1 Boris Palamar (8), 1:1 Svanimir Marjanović (33)

Konoba Berak: Milan Vuković, Miroslav Lazarević, kapiten Nebojša Štrbac, Predrag Čavakapa, Boris Jakovljević, Aleksandar Okuka, Svanimir Marjanović, Siniša Vuksanović, Nemanja Đuričić

Kumbara: Miloš Pelemiš, Branislav Guja, kapiten Duško Šehovac, Siniša Golijanin, Bojan Cvjetanović, Đorđe Lackanović, Luka Božović, Nikola Blagojević, Boris Palamar

Igrač utakmice: Boris Jakovljević / Konoba Berak
Kartoni: –

Silva Solis – Džabulani 1:2 / 1:2

0:1 Bojan Čvoro (6), 0:2 Predrag Cicović (8), 1:2 Srđan Lučić (13)

Silva Solis: Marko Samardžić, Sretko Vuksanović, Jovica Vukadin, kapiten Bojan Ilić, Bojan Živković, Srđan Lučić

Džabulani: Milan Govedarica, Miljan Kusmuk, Miljan Pušara, kapiten Predrag Cicović, Bojan Čvoro, Nemanja Govedarica

Igrač utakmice: Bojan Čvoro / Džabulani
Žuti karton: Miljan Kusmik / Džabulani

Enterijeri Perić – Dječaci 4:4 / 2:4

1:0 Vlastimir Trnčić, 1:1 Đorđe Elek, 1:2 Đorđe Elek, 1:3 Milan Stanišić, 2:3 Miodrag Prodanović, 2:4 Đorđe Elek, 3:4 Vladimir Kaurin, 4:4 Miodrag Prodanović

Enterijeri Perić: Srđan Džilit, Ljubiša Cincar, Vladimir Remović, Vlastimir Trnčić, Miodrag Prodanović, Bojan Tadić, Vladimir Kaurin, Ranko Petrović

Dječaci: Nemanja Marjanović, Saša Jokić, kapiten Luka Bojanić, Milan Stanišić, Đorđe Elek, Velibor Čvoro, Nikola Skokić, Slaven Vučičević

Igrač utakmice: Miodrag Prodanović / Enterijeri Perić
Žuti karton: Slaven Vučićević

Kafe Pavle – MDM 3:2 / 0:1

0:1 Goran Ćorluka (10), 1:1 Đorđe Radić (22), 2:1 Đorđe Radić (30), 3:1 Dušan Paprica (32), 3:2 Goran Ćorluka (37)

Kafe Pavle: Vladanko Zeković, Saša Cicović, Đorđe Radić, Dušan Paprica, Rajko Koprivica, kapiten Vladimir Kulašinac, Darko Lučić

MDM: Dejan Kapor, Đorđe Gračanin Goran Ćorluka, Igor Tošić, Nikola Brezo, kapiten Mladenko Vučičević,

Igrač utakmice: Đorđe Radić / Kafe Pavle

Plato – Bari 2:1 / 0:1

0:1 Stanislav Guja (5), 1:1 Božidar Elez (21), 2:1 Božidar Elez (22)

Plato: Dejan Klačar, Dalibor Božić, Miloš Vuksanović, kapiten Predrag Karišik, Velimir Ivanović, Božidar Elez, Siniša Karišik, Milan Dragaš, Milan Tadić

Bari Alpha Security: Milenko Ristivojević, Stanislav Guja, kapiten Srđan Delipara, Goran Bajić, Milan Pandurević, Srđan Trobok, Nebojša Savić

Igrač utakmice: Božidar Elez / Plato