Juniorima „Romanije“ bod protiv „Igmana“

0

U Palama je meču 7. kola Omladinske lige FS KS viđena goleada, a za to su zaslužni juniori Romanije i Igmana iz Ilidže koji su odigrali bez pobjednika 2:2 / 1:2.

Igman je bolje otvorio prvo poluvrijeme. Gosti su do vodstva stigli u 20. minuti susreta, a u ulozi egzekutora našao se Senad Mahmutović. Ipak domaćini iz Pala nisu poklekli, pa je tako Ilija Đukić uzeo stvar u svoje ruke te donio izjednačenje Romaniji.

Novo vodstvo Ilidžancima za prednost 2:1 na poluvremenu donosi Alen Rizvan, minut prije prvog dijela. Drugi dio meča bolje je odigrala Romanija, a jedan od najboljih igrača domaćina kapiten Aleksa Cerovina postiže gol u 75. minuti za 2:2 i remi, sa kojim obje ekipa mogu biti zadovoljne.

FK „Romanija“ Pale – NK „Igman“ Ilidža 2:2 / 1:2

FK Romanija: Nikola Lazarević, Darko Šarović, Miloš Koroman, Ognjen Jevtović (46 Nemanja Plakalović), Nemanja Vuksanović, Dejan Obradović,  kapiten Aleksa Cerovina, Strahinja Jakovljević, Ilija Đukić (46 Marko Maljukan), Mihailo Drobnjak (68 Igor Ilić), Luka Simić Trener Srđan Kusmuk

NK Igman: Alen Rizvan, Almir Ejubović, Eldin Džeko, Almin Milišić, Belmin Avdović, Vernes Omerović, Brajan Arman, Senad Mahmutović, Mirnes Imamović, Ramiz Burgić, Amar Turbić (58 Hamza Paldum)

U osmom kolu, sljedećeg vikenda, izabranici trenera Srđana Kusmuka igraju u Sarajevu proriv Bosne Sema.